Падіння економіки нардеп пояснив відсутністю політики протекціонізму національих виробників
Київ • УНН
КИЇВ. 4 лютого. УНН. Українці не матимуть достойних пенсій і зарплат, доки влада дбатиме про іноземних інвесторів, ігноруючи національних. Про це на своїй сторінці у Facebook написав член комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Олег Кулініч, передає УНН.
Він розповів, що промислове виробництво в Україні падає із року в рік. Ця проблема особливо загострилася в останні місяці 2019 року, додав нардеп.
“Згідно даних Державної служби статистики, падіння промислового виробництва в жовтні склало 5%, в листопаді 7,5%, в грудні 7,7%”, — розповів Кулініч.
Спад промислового виробництва є наслідком закриття великих бюджетоутворюючих підприємств, продовжив нардеп.
Працювати нікому, бо українці масово мігрують за кордон. Сьогодні кожен третій співвітчизник — пенсіонер. І переважна більшість із них отримує пенсію меншу за реальний прожитковий мінімум, додав Кулініч.
Нардеп переконаний, що в Україні не буде достойних пенсій, поки не запрацює економіка. Не буде достойних зарплат — поки не буде наповнюватися бюджет, додав він. Тож, перш ніж запрошувати в Україні закордонних інвесторів, варто подбати про своїх, національних, вважає Кулініч.
“Пріоритет треба робити якраз для українського бізнесу і для українського товаровиробника. І треба йому створити такі умови, щоб ми були конкурентними на зовнішніх ринках”, — резюмував він.
Нагадаємо, в Україні, на відміну від багатьох економічно розвинених держав відсутня політика “економічного націоналізму”. Великі виробники змушені дбати про себе самі.
“В Україні повністю відсутні будь-які прояви економічного протекціонізму. Швидше навпаки, Україна демонструє напевно найбільш лояльні умови для іноземних товарів, повністю відкритий внутрішній ринок, немає ніякої реальної підтримки українських виробників, особливо промислових. Купівлі як на рівні центральних органів влади, так і на рівні місцевих органів влади, там де мова йде про купівлю техніки, транспортних засобів, перемагають, як правило, іноземні виробники, хоча пропонують себе на конкурс і українські виробники.
Тобто, ніякої суттєвої підтримки українські виробники готових споживчих товарів від держави немає. Хоча яке б ми не взяли будь-яке економічне диво, будь-якої країни, всі ці чудеса мають одну спільну рису — протекціонізм і підтримка власних виробників, як мінімум, на внутрішньому ринку, і допомога їм вийти на зовнішні ринки. Так починалося будь-яке економічне диво, німецьке, японське, південнокорейське або, як зараз, китайське. Тому протекціонізм, це те що треба Україні, а ось чи зможе реалізувати це діючий президент залежить від того, якої якості буде уряд, але поки з діючим урядом розраховувати на щось подібне навряд чи можливо”, — розповів економічний експерт Новак.