Огорожа на кордоні Фінляндії та росії: на пунктах пропуску застрягли десятки мігрантів
Київ • УНН
Десятки мігрантів застрягли на кордоні між Фінляндією та росією після того, як Гельсінкі заблокували пункти пропуску.
КИЇВ. 19 листопада. УНН. Десятки мігрантів застрягли на кордоні між Фінляндією та росією після того, як Гельсінкі заблокували пункти пропуску. Про це пише Reuters, із посиланням на фінську прикордонну службу, передає УНН.
Деталі
Фінська прикордонна служба з опівночі п'ятниці встановила шлагбауми на прикордонних постах Ваалімаа, Нуйямаа, Іматра та Нійрала на південному сході Фінляндії, на які припадає більшість трафіку між двома країнами.
За даними фінської прикордонної служби, попри офіційне закриття десятки мігрантів прибули в суботу вдень на контрольно-пропускні пункти Нуйямаа і Ваалімаа і розпалили багаття за бар'єрами із колючого дроту, що встановили прикордонники.
Втім, у Нуйямаа двом людям вдалося подолати шлагбаум і потрапити до Фінляндії.
"Наразі ми вдосконалюємо бар’єри, щоб щось подібне більше не було можливим", – сказав полковник Міка Ритконен в коментарі фінському телеканалу YLE.
Контекст
Фіни спорудили огорожу з росією, аби зупинити потік шукачів притулку, який, як стверджується, підбурювала Москва. Зокрема, Уряд Фінляндії звинуватив росію в тому, що вона направляє мігрантів до контрольно-пропускних пунктів у відповідь на їхнє рішення збільшити оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами. У кремлі, звісно ж, усе відкидають. Росіяни заявляють, що Фінляндія робить "велику помилку", закриваючи прикордонні пункти, і що крок Гельсінкі руйнує двосторонні відносини між їх країнами.
Фінляндія має спільний кордон із росією протяжністю 1340 км (830 миль), який також є зовнішнім кордоном ЄС. За даними прикордонної служби фінів, близько 300 шукачів притулку, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії, прибули до Фінляндії цього тижня.
Чотири звичайних пункти перетину кордону поки що залишаються відкритими, але тепер притулок можна шукати лише на двох з них, у Саллі та Вартіусі, північніше, – повідомила прикордонна охорона.
Нагадаємо
Напередодні, у суботу 67 людей прибули на пост Вартіус. Група мігрантів встигли за півгодини до закриття станції, повідомляють місцеві ЗМІ.
"У цій ситуації ми повинні були впустити цих людей до Фінляндії, тому що росія не прийме їх назад", — сказав фінському каналу MTV керівник станції Вартіус капітан Йоуко Кіннунен.
У 2021 році Польща, Литва та Латвія звинуватили близького союзника москви білорусь у штучному створенні мігрантської кризи на їхніх кордонах, доставляючи літаками людей з Близького Сходу та Африки та намагаючись проштовхнути їх через кордон – це звинувачення Білорусь неодноразово заперечувала.
Прикордонне агентство Європейського Союзу Frontex у п’ятницю повідомило Reuters, що відправить офіцерів до Фінляндії для допомоги в охороні кордону.
Міністр фінансів Рійка Пурра з антиімміграційної партії фінів у четвер заявив, що Фінляндія готова закрити всі пункти пропуску на кордоні з росією, якщо це необхідно.
Цього тижня омбудсмен Фінляндії з питань недискримінації заявив, що згідно з міжнародними договорами та законодавством ЄС Гельсінкі все ще має обов’язок дозволяти шукачам притулку шукати захисту.