Обрив канатної дороги у Києві: у справі про загибель юнака під підозрою 5 осіб, в тому числі керівник та експерт з огляду
Київ • УНН
У справі про загибель 20-річного юнака на канатній дорозі через Дніпро оголошено підозру п'ятьом особам. Серед підозрюваних - директор підприємства, експерт з огляду та інженер з технагляду.
Щодо трагедії з канатною дорогою через Дніпро у столиці України, з'явилася інформація про підозрюваних. Серед них: експерт приватної експертної установи, керівник підприємства. Виявлено також низку прорахунків, що призвели до інціденту з обривом тросу, в результаті якого загинув 20-річний юнак.
Передає УНН із посиланням на пресслужбу органів столичної прокуратури.
У справі про загибель юнака на канатній дорозі через Дніпро в Києві у липні 2024 року, повідомлено про підозри п’ятьом особам.
Це директор підприємства, що виграло конкурс на облаштування канатної переправи;
експерт приватної експертної установи, який проводив огляд атракціону,
ФОП, що управляв канатною дорогою з 2024 року (ч. 2 ст. 272 КК України),
колишній інженер з технічного нагляду КП "Плесо" (ч. 2 ст. 367 КК України).
Досудовим розслідуванням за результатом проведених експертиз встановлено, що проєктантом атракціону допущено низку прорахунків.
Зокрема, передбачено використання каната, який за своїм функціональним призначенням не може використовуватись для атракціонів.
Ця помилка зрештою і призвела до обриву каната.
Довідка
Так, 21 липня 2024 під час перебування на атракціоні 20-річного хлопця сталевий канат канатної дороги обірвався, внаслідок чого хлопець упав у Дніпро та загинув.
Також виявлено наступне:
У квітні 2024 року перед передачею атракціону в управління ФОПу для отримання дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою було проведено експертизу канатної переправи. Втім експерт приватної експертної установи, акредитованої Державною службою України з питань праці, не звернув уваги на невідповідність встановленого канату цільовому призначенню.
У свою чергу ФОП, що експлуатував атракціон, згідно з інструкцією повинен був здійснювати його щоденний огляд перед початком роботи та реагувати на неналежний стан каната.
Колишній інженер з технічного нагляду КП "Плесо", який відповідає за безпечну експлуатацію об’єктів комунального підприємства, також згідно з посадовими обов’язками повинен був здійснювати належний контроль за станом атракціону.
Нагадаємо
УНН передавав, що Печерський суд Києва наклав арешт на атракціон, де через обрив троса загинув 20-річний хлопець. Арешт накладено для збереження речових доказів та проведення експертизи причин трагедії.