Обмеження експорту росії призведуть до "великого колапсу": представник рф вирішив залякати ООН
Київ • УНН
КИЇВ. 21 липня. УНН. Представник росії на засіданні Ради безпеки ООН, економіст михайло хазін висловився щодо закінчення “зернової угоди”. Він зазначив, що обмеження експорту росії призведуть до великого колапсу та порівняно з Україною росія відправляла набагато більше продукції в інші країни, передає УНН.
Деталі
хазін зауважив, що експорт зерна з росії зріс за останній рік.
"російська федерація істотно збільшила експорт зерна з 35 млн тонн у 2021 році до 58 мільйонів тонн у 2022 році. Приблизно такий самий обсяг, ймовірно, буде поставлено в наступному році, оскільки зниження врожаю цього року незначне, приблизно від 3 до 5%. Варто враховувати, що цей експорт зерна носив не гуманітарний, а скоріше комерційний характер”, - сказав хазін.
Він зазначив, що оцінка кількості поставок українського зерна на світовий ринок є не дуже суттєвою.
“Комерційне зерно та його вплив на поставки до бідних країн є тривіальними. Найбідніші країни отримали лише 3% цього зерна. Отже, якісна оцінка впливу зернової угоди з точки зору поставок українського зерна на світові ринки, по суті, не надто суттєва”, - висловив свою думку представник рф.
Натомість хазін повідомив, що експорт зерна росії становить третину, тому виведення російського зерна призведе до "глобального колапсу".
Згадав він і про ситуацію із поставками російських добрив.
Нагадаємо
17 липня речник кремля дмитро пєсков заявив про "фактичне припинення" дії "зернової угоди", посилаючись на нібито невиконання частини домовленостей щодо росії. рф заявила про відкликання гарантій безпеки судноплавства в межах Чорноморської зернової ініціативи та розформування СЦК у Стамбулі.
Після цього рф також відкликала гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі.
Попри такі рішення офіційної Москви, президент України Володимир Зеленський запропонував Туреччині та ООН продовжити роботу зернової угоди без участі росії.
У відповідь на це російське Міноборони заявило, що розцінюватиме всі кораблі, які прямують в порти України, як перевізників військового обладнання чи техніки, тому буде їх начебто атакувати.
Також Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй оголосила про позачепгове засідання у п’ятницю, 21 липня, щоб обговорити гуманітарні наслідки розірвання росією зернової угоди.