Нові правила заміни протезів: що змінилося для ветеранів

Нові правила заміни протезів: що змінилося для ветеранів

Київ  •  УНН

 • 18079 перегляди

Read in English

Ветерани отримали довічне направлення на заміну протезів та комплектуючих без додаткових довідок. Тепер достатньо звернутися лише до протезного підприємства, якщо вартість заміни не перевищує 15% граничної ціни.

В Україні спростили процедуру заміни частини протезу - приймальної гільзи, якою протез кріпиться до тіла. Тепер ветерани можуть отримати довічне направлення на всі необхідні комплектуючі, звертаючись лише до протезного підприємства. Про це повідомила радниця міністра соціальної політики Олена Кульчицька в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНН.

Деталі

З її слів, постанова Кабміну, яка регулює це питання, набрала чинності 30 жовтня.

"Вона передбачає, що заміна приймальної гільзи (куксоприймача), якою протез кріпиться до тіла, відбувається за рішенням протезного підприємства й фінансується державою", - розповіла Кульчицька.

Вона зазначила, що раніше для фінансування витрат по заміні куксоприймача потрібно було оформляти висновок про необхідність заміни такої комплектуючої від мультидисциплінарної реабілітаційної команди, медико-соціальних експертних комісій чи військово-лікарської комісії.

Такий шлях був за складний, і, відповідно почувши заклики ветеранів, ми ухвалили зміну, яка спрощує цю процедуру та зводить її фактично до співпраці тільки з протезним підприємством. Для отримання комплектуючих для протезів потрібно звертатися до протезного підприємства. Відповідні зміни передбачають, що на ці всі комплектуючі, всі види забезпечення, які потрібні ветеранам з ампутацією, їм видається довічне направлення

- сказала Кульчицька.

Тобто, за її словами, забезпечення протезом, витратними матеріалами до них не обмежується одним разом.

"Кожен протез, кожна комплектуюча до протеза має свій термін експлуатації, термін використання і після цього підлягає заміні також за кошт держави. Відповідно, ці зміни, про які ми зараз говоримо, передбачають, що таке направлення дається пожиттєво людині, і вона може ним скористатися, коли термін, на який видавався відповідний засіб, закінчився. Вона відразу може оформляти новий", - розповіла Кульчицька.

У Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю розповіли, як українці без кінцівок можуть отримати протези, та як працює державна програма протезування 25 лип. 2024, 16:28 • 102560 переглядiв

Контекст

У Мінсоцполітики повідомляли 31 жовтня, що відтепер, у разі якщо вартість заміни не перевищує 15 відсотків граничної ціни протезу (для військовослужбовців з урахуванням трикратного збільшення), для процедури не потрібне оформлення висновку мультидисциплінарної реабілітаційної команди, ВЛК, ЛКК чи МСЕК. Достатньо рішення комісії протезно-ортопедичного підприємства. Це суттєво скоротить час заміни гільзи.

Своєю чергою протезно-ортопедичне підприємство, яке отримало заявку на проведення ремонту засобу реабілітації, буде зобов’язане до формування попереднього замовлення складати калькуляцію та завантажувати її до електронної особової справи. Це сприятиме прозорості розрахунку вартості ремонту засобів реабілітації.

До цього рішення ветеран російсько-української війни Олександр "Терен" Будько звернувся до Мінсоцполітики через ускладнену процедуру видачі комплектуючих до протезів. Він заявив, що для отримання нових комплектуючих (наколінників) йому необхідно підтвердити у МСЕК та у сімейного лікаря потребу в отриманні наколінників, після чого занести папери в ЦНАП.

Терен наголосив, що наколінники є фактично розхідним матеріалом, тримаються місяць-два, а далі рвуться, що унеможливлює подальше користування протезами.

Тому він у дописі в Instagram відмітив міністерство із закликом сприяти у допомозі ветеранам, щоб процедура заміни комплектуючих була проста, а не створювала ситуацію, коли ветерани з ампутацією змушені "сидіти тихенько і не висовуватись із домів, бо ходити ж нема на чому".

Ветерани та учасники бойових дій отримають право на безоплатне зубопротезування27 лют. 2024, 12:14 • 22084 перегляди