"Нове" обличчя зі старими схемами: хто у "гуманітарному штабі" Гройсмана відповідає за створення сітки виборців
Київ • УНН
Колишній представник "Самопомочі", який транзитом через політисилу Ігоря Смешка опинився в "Українській стратегії Гроймана", тепер формує сітку виборців для партії експрем’єра.
Одним з найактивніших членів так званого "гуманітарного штабу" Володимира Гройсмана у Вінницькій області є гендиректор КП "Вінницяоблтеплоенерго", представник партії експрем’єра Андрій Ковальов.
Цю людину звинувачували у причетності до земельного дерибану та непрямому підкупі виборців. А тепер називають ледь не новим обличчям "Української стратегії Гройсмана", пише УНН.
Земельний дерибан і політичні перебіжки
Вперше до Вінницької обласної ради Андрій Ковальов потрапив у 2015 році від "Самопомочі" - партії мера Львова Андрія Садового, яка в той час мала певну політичну вагу в Україні.
У 2018 році через Вінницьку облраду декілька разів намагалися протягнути рішення про виділення 10 гектарів лісу приватній структурі, але жодного разу воно не набирало необхідної кількості голосів. Писали, що питання лобіювала політсила тодішнього президента Петра Порошенка.
У грудні 2018 року завдяки чотирьом вирішальним голосам депутатів від "Самопомочі" питання таки вдалося проштовхнути. Одним з тих, хто проголосував за земельний дерибан, був саме Андрій Ковальов.
Здійснявся скандал, а депутати почали переконувати, що кнопки "за" вони натиснули випадково.
У партії влаштували розбір польотів, а чотирьом депутатам запропонували пройти поліграф. Троє з них погодилися, і, як стверджував екснардеп від "Самопомочі" Олег Лаврик, лише Ковальова запідозрили у брехні.
"Щодо Вадима Соляника та Сергія Стадніка результати детектора є цілком позитивними, що свідчить про те, що насправді вони не зорієнтувалися. Що стосується Андрія Ковальова, який пройшов детектор брехні, то з кількох питань поліграфолог дав висновок, що з імовірністю 98% інтерв’юер казав неправду", - сказав Лаврик.
Та, судячи з усього, цей прикрий факт особливо Ковальова не турбував. Він, мабуть, уже тоді зрозумів, що "Самопоміч" – це безперспективно. У червні 2019 року він вийшов з політсили Садового і перекочував у партію Ігоря Смешка, який на президентських виборах набрав відносно непогані 6%.
Щоправда, зміна політичного даху зовсім не допомогла Ковальову стрибнути у крісло народного депутата. На позачергових парламентських виборах у своєму окрузі він зайняв більш ніж скромне шосте місце.
Гуманітарний штаб імені Гройсмана: хто завідує фінансами? 4 груд. 2023, 17:30 • 519071 перегляд
На цьому "любов" Ковальова і Смешка закінчилася, і у 2020 році наш герой прибився до "Української стратегії Гройсмана", від якої став депутатом Вінницької обласної ради. І є підозра, що саме за сприяння УСГ очолив комунальне підприємство "Вінницяоблтеплоенерго" у 2021 році. Хоча, ні до тепла, ні до енергетики він жодного стосунку не має, бо за першою освітою - економіст, а за другою - юрист.
До УСГ із "Самопомочі", до речі, Ковальов потрапив не один, а з Ігорем Хмілем, який нині займається тим, що намагається поставити Тростянецьку ОТГ під тотальний контроль партії Гройсмана.
А Ковальов у стінах облради повернувся до таких любих йому земельних питань.
У розпал російського вторгнення, у вересні 2022 року, Ковальов як голова комісії облради з питань з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури намагався проштовхнути питання про виділення трьох гектарів землі КП "Віноблліс" під комерційну житлову забудову. Однак, голосів для цього не вистачило.
Гуманітарка в обмін на паспорт
У штаб, який голова Вінницької облради В’ячеслав Соколовий та мер Вінниці Сергій Моргунов створили під Гройсмана, Ковальов потрапив як представник благодійного фронту "Вінниця – комфортне та безпечне місто".
У 2018 році Ковальова неодноразово звинувачували у тому, що він за допомогою цієї структури, під виглядом роздачі гуманітарної допомоги займається непрямим підкупом виборців. Адже продуктові набори від Ковальова давали не просто так, а в обмін на паспортні та інші дані.
Хто в темі, той знає, що таким чином формувалася сітка потенційного електорату.
І що найцікавіше, гуманітарку, якою Ковальов задобрював своїх потенційних виборців, він отримував з-за кордону. Тобто, йому формування свої сітки нічого не коштувало.
Цих методів фонд Ковальова не цурається і зараз. В оголошеннях фонду чітко вказано, для отримання гуманітарки обов’язково треба приходити з документом, який засвідчує особу.
От і виходить, що під час війни, коли вся країна працює на нашу перемогу, партія Гройсмана працює на майбутні вибори. А Ковальов не полишає надії потрапити до Верховної Ради.
Принаймні, як пишуть місцеві ЗМІ, саме його в УСГ розглядають одним з нових обличь цієї партії...
А звідси, відповідно і така "благодійна" та медійна активність Ковальова.