Небезпечні БАДи зникнуть: як новий закон змінить ринок дієтичних добавок

Небезпечні БАДи зникнуть: як новий закон змінить ринок дієтичних добавок

Київ  •  УНН

 • 17323 перегляди

Read in English

МОЗ посилить контроль за обігом дієтичних добавок та затвердить перелік дозволених інгредієнтів. З ринку приберуть БАДи, що містять небезпечні фармацевтичні компоненти та неперевірені комбінації.

В Україні посилять контроль за обігом дієтичних добавок. Зокрема, з ринку планують прибрати ті, що містять небезпечні фармацевтичні інгредієнти чи неперевірені комбінації. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв‘ю, передає УНН.

"Насправді, мова йде про достатньо відомі нам дієтичні добавки. Багато українців купують їх в аптечній мережі, багато - у спеціалізованих магазинах або замовляють через сервіси в інтернеті", - пояснив Кузін.

Він уточнив, що мова йде про БАДи.

"І насправді в Європейському Союзі є декілька основних регуляцій, які прописують механізми та підходи до регулювання обігу подібних харчових продуктів. Перше, на що треба звертати увагу: це не лікарський засіб, а харчовий продукт. Тому прийнятий закон, який комплексно регулює всі правовідносини, стосується саме обігу таких харчових продуктів. Якщо ви бачите будь-який засіб, де написано "дієтична добавка" або "БАД", розумійте, що це харчовий продукт", - сказав Кузін.

Що змінюється?

Кузін зазначив, що закон запроваджує додаткові обмеження, щоб унеможливити продаж БАДів із фармацевтичними інгредієнтами.

"Деякі суб’єкти господарювання намагаються під виглядом дієтичних добавок виводити на ринок фармацевтичні інгредієнти. Наприклад, беруть звичайний протизапальний засіб, поміщають його у форму дієтичної добавки та продають як харчовий продукт. Це небезпечно для здоров'я, а також порушує конкуренцію серед фармацевтичних виробників", - додав Кузін.

За його словами, після прийняття цього законопроєкту, який вже затверджений парламентом і очікує підписання президентом, Міністерство охорони здоров’я затверджуватиме перелік дозволених хімічних речовин (мінералів, вітамінів та інших компонентів), які можна використовувати в дієтичних добавках.

Що буде з іншими добавками?

"Усе, що не входить до переліку, не допускається до обігу. Такі продукти повинні пройти спеціальну процедуру оцінки впливу на здоров’я людини, і лише після цього їх можуть допустити на ринок", - зауважив заступник міністра охорони здоров‘я.

Таким чином, з ринку будуть прогресивно вилучатися дієтичні добавки, які містять активні фармацевтичні інгредієнти, небезпечні неперевірені комбінації або складні комплекси.

Чому це важливо?

Кузін наголосив, що така регуляція виникла через зростання у світі кількості випадків токсичного ураження печінки, спричиненого самостійним використанням дієтичних добавок.

Нагадаємо

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт, який вдосконалює контроль за харчовими доповнювачами, тобто БАДами.