Не за призначенням: у Рахунковій палаті заявили, що на сферу культури використали понад 650 млн грн із фонду протидії COVID-19

Не за призначенням: у Рахунковій палаті заявили, що на сферу культури використали понад 650 млн грн із фонду протидії COVID-19

Київ  •  УНН

 • 36231 перегляди

Read in English

Кабмін прийняв постанову про виділення з фонду боротьби з COVID 777,8 млн за 6 напрямами, 5 з яких на суму 743,4 млн грн – неправомірні, бо взагалі не стосуються заходів із запобігання хворобі та боротьби з її наслідками.

У 2020 році Уряд із порушенням законодавства виділив Міністерству культури та інформаційної політики України більше 743 млн гривень із фонду боротьби з COVID-19. У результаті МКІП використало понад 659 млн не за призначенням. Про це повідомила Рахункова палата, пише УНН.

Аудит засвідчив незадовільний процес підготовки Міністерством культури та інформаційної політики й ухвалення Урядом рішень про виділення коштів із фонду боротьби з COVID-19, а головне – майже повну невідповідність змісту відповідних документів нормам закону про державний бюджет на 2020 рік та порядку використання цих коштів, затвердженого постановою Кабміну від 22 квітня 2020 року

- зазначив член Рахункової палати Андрій Дідик.

Деталі

Встановлено, що в червні 2020 року Міністерство звернулося до Уряду з проханням виділити йому 1,9 млрд грн за 11 напрямами. У свою чергу Кабмін прийняв постанову про виділення з фонду боротьби з COVID 777,8 млн за 6 напрямами, 5 з яких на суму 743,4 млн грн – неправомірні, бо взагалі не стосуються заходів із запобігання хворобі та боротьби з її наслідками. За суттю більшість напрямків передбачають фінансову підтримку сфери культури, туризму та креативних індустрій.

До того ж згадані вище кошти взагалі не мали виділятися МКІП, через відсутність у Міністерстві детальних і достовірних фінансово-економічних розрахунків потреби у бюджетних коштах.

В результаті на заходи, які не стосуються боротьби з COVID-19, МКІП використало майже 60 млн грн, Український культурний фонд отримав понад 518 млн інституційної підтримки, а інший підконтрольний міністерству заклад Український інститут книги – більш ніж 81 млн.

Про результати аудиту вже поінформовано Офіс Генерального прокурора та Національну поліцію України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні планують запровадити е-аудит