"Не питання місяців - питання днів і тижнів": голова Євроради окреслив терміни після рішення лідерів ЄС про необхідність посилення ППО України та прискорення військової допомоги
Київ • УНН
Європейська рада рішуче засудила повітряні та ракетні атаки Росії на цивільну інфраструктуру України, наголосила на нагальній потребі забезпечити протиповітряну оборону України та закликала прискорити та інтенсифікувати надання всієї необхідної військової допомоги, включаючи артилерійські боєприпаси та ракети.
Європейська рада наголосила на необхідності терміново забезпечити протиповітряну оборону України та закликала прискорити та інтенсифікувати надання всієї необхідної військової допомоги, включаючи артилерійські боєприпаси та ракети. Голова Євроради Шарль Мішель, говорячи про терміни, зазначив, що "це не питання місяців, це питання днів і тижнів", пише УНН.
Це не питання місяців, це питання днів і тижнів. Дуже важливо, щоб ми виконали наші обіцянки. І я можу вас запевнити, що всі... роблять усе можливе, щоб прискорити, зробити більше. За дуже короткий проміжок часу ми збільшили свої оборонні спроможності з точки зору виробництва та виробничих потужностей. Але цього не достатньо. Нам потрібно робити більше, а також, якщо це можливо, більше використовувати запаси, які є, особливо в сфері систем ППО
У своїх висновках за підсумками першого дня засідання Європейська рада рішуче засудила "триваючі повітряні та ракетні атаки росії проти цивільного населення та цивільної та критичної інфраструктури України, включаючи нещодавні посилені атаки на енергетичний сектор". "Європейський Союз та його держави-члени активізують надання гуманітарної допомоги та допомоги у сфері цивільного захисту, включаючи таке обладнання, як генератори та силові трансформатори", - зазначили лідери ЄС.
Європейська рада наголошує на необхідності терміново забезпечити протиповітряну оборону України та прискорити та інтенсифікувати доставку всієї необхідної військової допомоги, включаючи артилерійські боєприпаси та ракети
У висновках Раду ЄС, зокрема на її майбутньому засіданні, та держави-члени закликають "забезпечити необхідні подальші дії".
"Європейська рада вітає прогрес щодо пропозицій щодо спрямування надзвичайних надходжень від знерухомлених активів росії на користь України та закликає до їх швидкого ухвалення", - додали лідери ЄС.
"Військова підтримка надаватиметься з повною повагою до політики безпеки та оборони певних держав-членів та з урахуванням інтересів безпеки та оборони всіх держав-членів", - зазначається при цьому у висновках.
Після засідання голова Євроради вказав на "надзвичайно важливі два моменти".
"По-перше: нам не потрібно стільки слів, нам потрібно – їм потрібно – більше військового обладнання. У нас була дуже хороша дискусія. Ми розуміли, що країни-члени, особливо ті, які мають потенціал або можливості, вони розуміють, що дуже важливо забезпечити більше систем протиповітряної оборони, більше боєприпасів", – сказав Мішель.
Другим важливим питанням щодо України, з його слів, було української "формули миру", особливо напередодні мирної конференції, яка має відбутися у Швейцарії у червні цього року.
"Це добре, і ми хочемо співпрацювати з міжнародним співтовариством, з усіма країнами світу, особливо з Глобального Півдня, щоб скоординувати точки зору... Ми не недооцінюємо виклики на місцях для українців і ми знаємо, що маємо відповідальність діяти", - наголосив голова Євроради.