Не дивлячись на санкції фінансова подушка росії стрімко зростає, - Tagesschau
Київ • УНН
КИЇВ. 6 червня. УНН. Вартість російського державного фонду за місяць різко зросла до майже 200 мільярдів доларів. Нещодавно від нафтогазового бізнесу було додано понад 40 мільярдів доларів. Про це повідомляє німецьке видання Tagesschau, передає УНН.
Деталі
Обсяг російського суверенного фонду останнім часом різко зріс. За даними Мінфіну, станом на 1 червня він становив 197,7 млрд доларів. Це найвищий показник з моменту російського вторгнення в Україну і трохи нижче попереднього рекорду в 197,75 мільярда доларів у листопаді 2021 року.
Почалося з 32 мільярдів доларів
Як повідомляє видання, у порівнянні станом на 1 травня вартість російського суверенного фонду все ще становила 155,2 мільярда доларів. Різке збільшення на 42,5 мільярда доларів відбулося, коли прибутки 2021 року були перераховані до фонду в травні. Суверенний фонд живиться переважно за рахунок доходів від експорту нафти та газу. На момент заснування фонду його обсяг ще становив 32 мільярди доларів США.
Суверенні фонди як джерело фінансування бюджетного дефіциту
Але в ході війни в Україні російський суверенний фонд має набагато більше значення: за допомогою мільярдів із суверенного фонду президент володимир путін хоче не лише компенсувати коливання бюджетних доходів, а й свою країну. Фінансова залежність від долара США і долара зменшують фінансові потоки. Російська влада планує використовувати фондові ресурси як основне джерело фінансування дефіциту бюджету, який очікується цього року.
Російська економіка знаходиться під величезним тиском через санкції Заходу через вторгнення в Україну, що відчувається і в державному бюджеті. У квітні надходження від ПДВ були на 54 відсотки нижчими, ніж роком раніше, повідомляє місцева щоденна газета з посиланням на попередні дані Мінфіну.
Російській економіці загрожує масштабна рецесія
За оцінками економістів, російська економіка, ймовірно, скоротиться на 7,6% цього року в результаті західних санкцій, згідно з опитуванням Reuters, в якому взяли участь 18 експертів. Внутрішній прогноз Мінфіну Москви ще більш песимістичний. Відповідно, ВВП цього року загрожує обвал до 20%. Востаннє країна переживала подібну рецесію в 1990-х роках. Тоді російська економіка балансувала в бік капіталізму після розпаду СРСР.
Нагадаємо
Деякі країни Європейського Союзу вже замислюються над сьомим пакетом санкцій проти росії за її вторгнення в Україну.