Не буде судових рішень - не буде санкцій: Кулеба про випадання топ-чиновників часів Януковича з “чорного списку” ЄС
Київ • УНН
КИЇВ. 25 листопада. УНН. Топ-чиновники часів президентства Віктора Януковича, щодо яких немає судових рішень в Україні, випадають із санкційного списку ЄС. Про це під час брифінгу в четвер заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, відповідаючи на запитання кореспондента УНН щодо зняття санкцій з ексміністра Олександра Клименка.
Цитата:
“Час спливає, і дійсно, щодо тих фігурантів санкційного списку, стосовно яких немає судових рішень — вони поступово з нього випадають. Тут справа не в моїх руках, тому що це задача насамперед для правоохоронних органів і судів. Кожна справа є дуже великою, її розгляд займає час, в умовах нашої судової системи, яка потребує реформування, це — не одноденна вправа. Але рух вперед на цьому напрямі відбувається, і ми будемо працювати разом з правоохоронцями для того, щоб зберегати санкції для цих осіб”, — сказав міністр.
“Ключове — це судові рішення. Якщо не буде судових рішень, то санкції будуть зніматись”, — додав він.
Деталі
Водночас Кулеба зазначив, що з цього питання МЗС налагодило тісну взємодію з правоохоронцями. Він нагадав, що на початку цього тижня відбулася нарада під головуванням Генерального прокурора України Ірини Венедіктової, де зібралися всі правоохоронці, МЗС і віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції; на нараді “пройшлись по всіх справах, по всіх списках, побачили, де є більше перспектив, де є менше”.
“Зараз що називається коліщата державного механізму в цьому питанні крутитимуться швидше”, — сказав дипломат.
Контекст
За повідомленнями, ЄС цього тижня схвалив виключення колишнього міністра доходів та зборів України Олександра Клименка зі свого санкційного списку. Раніше, у березні, Рада ЄС виключила із списку ще двох колишніх високопоставлених українських чиновників — колишнього голову НБУ та в.о. прем’єр-міністра Сергія Арбузова та ексміністра освіти Дмитра Табачника. У списку залишилося 7 таких чиновників з 18-и у 2014 році.
Так, ці санкції ввели у березні 2014 року - тоді Рада ЄС вирішила заморозити активи осіб, відповідальних за присвоєння українських державних коштів.