НАТО допомагатиме українському Міноборони удосконалювати програму закупівель
Київ • УНН
КИЇВ. 19 липня. УНН. Міністерство оборони України співпрацюватиме з фахівцями НАТО у розробці програми, яка допоможе модернізувати систему оборонних закупівель, зробивши її більш прозорою та підзвітною. Про це під час брифінгу розповів глава відомства Олексій Резніков, передає УНН.
Цитата
"В НАТО є NASP (NATO Support and Procurement Agency) з якою ми вже напряму взаємодіємо. Наші працівники вже їздять на тренінги, для того, щоб наші агенції, аналоги NASP, працювали за натівським ж моделями і стандартами і стали по суті системою їх мережі", - повідомив Олексій Резніков.
Деталі
За словами прем’єр-міністра, домовленість започаткувати програму Procurement rewiev з натівськими фахівцями була досягнута після саміту Альянсу у Вільнюсі. Наступні 9-10 місяців фахівці з НАТО розроблять програму пов’язану із закупівлями, аналізом, допомогою, навчанням і виходом на покращену модернізовану систему. Система буде стосуватися не тільки ресурсного забезпечення, а й оборонних озброєнь і військової техніки.
"Прозорість, підзвітність, запобігання корупційним ризикам – стандарти НАТО, які потрібні в першу чергу нам, бо від цього залежить наше виживання. До того ж на саміті у Вільнюсі мова йшла про очікування реформ, слово корупція за 2 дні ні разу не звучало. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку", - завив прем’єр-міністр.
Він додав, що уряд розглядає впровадження державної антикорупційної програми як на можливість в майбутньому позитивного голосування і Україна станемо 33 країною членом НАТО.
"Альянс був створений, щоб протистояти агресії срср. Сьогодні в світі існує тільки одна країна, яка має справжній практичний досвід військового успішного протистояння рф - це Україна. Я вважаю, що інших аргументів для запрошення більше непотрібно. Наш досвід, наша спроможність, говорить про те, що країни повинні бути зацікавлені, щоб ми були НАТО", - заявив Резніков.
Додамо
Наступний саміт НАТО відбудеться на 75 річницю створення Альянсу у Вашингтоні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радник президента США з національної безпеки: майбутнє України - в НАТО