Нардеп Івченко розповів про компанії-клони та інші схеми напередодні відкриття ринку землі
Київ • УНН
КИЇВ. 14 червня. УНН. З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення”, який відкриває ринок землі. Як не стати жертвою шахраїв та які схеми існують вже сьогодні розповів у коментарі УНН член аграрного комітету, народний депутат, заступник глави партії “Батьківщина” Вадим Івченко.
За його словами, нині вже з’явилися “ходоки”, які їздять селами з мішками грошей і пропонують викуп землі. При цьому ніхто не перевіряє навіть походження цих коштів.
“Напередодні відкриття ринку землі з’являються підставні люди, яким дають кошти і які на себе оформлюють по 100 гектарів землі. Сто людей по сто гектарів і от вам вже земельний банк в 10 тисяч гектарів, який потів вони передадуть на якусь ТОВку. Вони ходять з чужими грошима і шукають хто їм віддасть землю. Це нечесна конкуренція в обхід закону. І при цьому джерело походження їх коштів ніхто не перевіряє, бо вони не подають декларації”, — розповів Івченко.
Також він прокоментував тенденцію на ринку, коли створюються компанії — клони. Вони мають аналогічну назву і відрізняються лише непомітною крапкою у кінці назви. УНН розповідав раніше про такі компанії: “Агродім” і “Агродім.” у Чернігівській області та “Ерка” і “Ерка.” на Миколаївщині. Деталі тут.
“Клони завжди були. Ця схема працює, коли закінчуються договори оренди з пайовиками і їх переоформлюють на іншу компанію. Наприклад, люди здають свою землю компанії „Агродім“ і коли приходить людина з „Агродім.“ всі думають, що вони здають тому самому фермеру, не задумуючись, що відбувається насправді”, — розповів Івченко.
Також він дав поради українцям як не стати жертвою шахраїв.
“Тут головне, щоб люди чітко розуміли, хто реально буде обробляти їх землю. Вони мають бачити в обличчя реального фермера або його законного представника. Вони мають перевіряти юридичні документи та прізвища людей”, — наголосив Івченко.
Довідка
Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” забороняє реєстрацію підприємств з аналогічними назвами.
П.4 ст. 16 передбачає, що “найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування)”.