Нафта в США прямує до найбільших з жовтня тижневих втрат через побоювання стосовно "Дельти"
Київ • УНН
КИЇВ. 6 серпня. УНН. Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у жовтні у п'ятницю зранку під час торгів зросли в ціні до 71,63 долара за барель, передає УНН з посиланням на дані торгів.
За даними Bloomberg станом на 9:28, вартість ф'ючерсів на нафту марки Brent піднялася на 0,48%.
При цьому ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла до 69,39 долара за барель, додавши 0,43%.
Деталі
Ф'ючерси на нафту в США виросли в ціні в п'ятницю, але продовжили своє найбільше тижневе цінове зниження з кінця жовтня через побоювання з приводу попиту, оскільки основні споживачі вводять обмеження на поїздки, щоб обмежити поширення варіанту коронавірусу Delta, пише Reuters.
Однак зростаюча напруженість на Близькому Сході дала ринку певне підгрунтя, обмежуючи зниження цін.
Що було раніше
18 липня Організація країн-експортерів нафти, Росія і їх союзники, група, відома як ОПЕК+, дійшла згоди щодо обмеження видобутку нафти до 31 грудня 2022 року. З серпня видобуток буде збільшено на 400 барелів на добу - до поступового скасування обмежень видобутку (наразі 5,8 млн барелів на добу), до кінця вересня 2022 року.
Нагадаємо, світовий ринок нафти 9 березня 2020 року пережив "чорний понеділок" - найбільше різке падіння цін з 1991 року з початком війни у Перській затоці. Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін - на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію у найбільших економіках світу, залишаючи ринок перевантаженим різким зниженням попиту і надмірним надлишком нафти.
12 квітня 2020 року країни-члени ОПЕК+, у тому числі РФ, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії.
Укладена угода ОПЕК+ про скорочення видобутку передбачала обмеження видобутку до кінця 2020 року на 7,7 млн барелів на добу. У квітневій угоді ОПЕК+ виробникам було запропоновано скорочення видобутку до 5,8 млн барелів на день з початку 2021 року до кінця квітня 2022 року. Утім, умови змінили на зустрічі 3 грудня 2020 року.
Країни ОПЕК+, у тому числі РФ, 3 грудня минулого року домовилися залишити в силі обмеження на видобуток нафти, які діяли з весни 2020 року. Однак, з певними послабленнями. Так, ОПЕК+ підтвердила домовленості щодо повернення на ринок 2 млн барелів, але повернення має бути поступовим, з урахуванням ситуації на ринку. Умови угоди домовилися переглядати щомісяця.