На Буковині протестують проти підвищення тарифів
Київ • УНН
КИЇВ. 15 січня. УНН. В Чернівецькій області люди протестують проти підвищення тарифів. Приблизно 20 місцевих жителів шляхом безперервної ходьби по пішохідному переходу на межі Чернівецької та Хмельницької областей перекрили рух транспортних засобів. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу поліції Чернівецької області.
“Поліція попереджає громадян про обмеження руху автотранспорту в селі Атаки на Буковині. Сьогодні, 15 січня, приблизно 20 місцевих жителів шляхом безперервної ходьби по пішохідному переходу на межі Чернівецької та Хмельницької областей перекрили рух транспортних засобів. Таким чином учасники акції висловлюють своє невдоволення підвищенням тарифів на комунальні послуги”, — йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що на місці події працюють співробітники буковинської поліції. Правоохоронці забезпечують правопорядок і здійснюють відвід автотранспорту.
Також поліцейські превентивної комунікації проводять з організаторами акції та її учасниками роз’яснювальну роботу щодо вирішення питань у правовому полі й недопущення порушень чинного законодавства.
“Прохання до водіїв планувати свої маршрути з урахуванням ситуації на вказаному відрізку траси Н-03 “Чернівці-Житомир”, — зазначається в повідомленні.
Нагадаємо, на Майдані також протестують проти підвищення тарифів.
Додамо,що такі акції тривають по всій Україні. На тлі протестів українців, викликаних значним зростанням вартості газу для побутових споживачів, влада взялася шукати шляхи для її зниження.
13 січня, на засіданні Кабінету міністрів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення “зменшиться на 30%” і становитиме 6,99 грн за метр кубічний. Пізніше з’явилася інформація, що тариф на розподіл газу становитиме максимум 1,79 грн.
Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.
Очікується, що “урядові” тарифи будуть затверджені не пізніше 19 січня. Однак, на сьогодні, залишається до кінця не зрозумілим, який саме період часу вони діятимуть: протягом опалювального сезону чи на час карантинних обмежень.
Варто зазначити, що ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів на майже 50%.