МЗС України відреагувало на публікацію про "мирний план" від команди Трампа

МЗС України відреагувало на публікацію про "мирний план" від команди Трампа

Київ  •  УНН

 • 54494 перегляди

Read in English

Речник МЗС відмовився коментувати публікацію WSJ про можливий план від команди Трампа щодо України.

Речник МЗС України Георгій Тихий відмовився коментувати публікацію The Wall Street Journal про можливий план від команди обраного президентом США Дональда Трампа щодо України, зазначивши, що це лише "чиїсь думки", а не відображають "офіційної позиції", повідомили у МЗС України пізно ввечері 7 листопада, пише УНН.

Ми не бачимо жодних причин і сенсу в обговоренні тих речей, які тиражуються в ЗМІ, які насправді не відображають офіційної позиції чи пропозицій. Це просто чиїсь думки, поширені в ЗМІ. Ми не бачимо сенсу надавати їм більшої ваги та гравітації, ніж вони мають. Тому я не буду вдаватися в подробиці, висуваючи гіпотези про те, чи можемо ми прийняти чи не прийняти чи обговорити ці речі

- відреагував Тихий під час брифінгу на публікацію WSJ про мирний план, який нібито готує адміністрація Трампа, де одним із пунктів називали "потенційне заморожування ситуації на полі бою", і "чи цей варіант розглядається чи може розглядатися урядом України".

Доповнення

В офісі Дональда Трампа, який здобув перемогу на президентських виборах у США, висловилися щодо можливих дій щодо України. За даними WSJ, яке послалося на три джерела, які є близькими до Трампа, один із планів полягає в тому, що Київ пообіцяє не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років, а натомість Вашингтон і далі постачатиме Україні зброю для стримування подальших нападів рф. За даними видання, усі пропозиції передбачають "заморожування" війни - таким чином може бути закріплено захоплення росією приблизно 20 відсотків території України, повідомляє DW.

Раніше радники експрезидента США Кіт Келлог і Фред Флейц пропонували позбавити Україну американської підтримки і поставок зброї, поки Київ не погодиться на мирні переговори з росією. Україна може спробувати повернути втрачені території, але робити це доведеться дипломатичним шляхом, зазначила WSJ.