"МХП-Громаді" підтримав нову постановку опери "Запорожець за Дунаєм"

"МХП-Громаді" підтримав нову постановку опери "Запорожець за Дунаєм"

Київ  •  УНН

 • 1054064 перегляди

КИЇВ. 23 червня. УНН. Благодійний фонд "МХП – Громаді" став генеральним партнером опери "Запорожець за Дунаєм" у виконанні Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, передає УНН із посиланням на благодійний фонд.

Повідомляється, що процес підготовки нової постановки тривав кілька років. Оскільки спочатку на заваді став ковід, а потім почалась війна.

Цитата

"Ми робимо свій вклад у відстоювання ідентичності та міці українців, підтримуючи внутрішню стійкість через культурні проєкти. В нас дуже важлива ціль – донести до наступних поколінь надбання наших предків. Багато елементів культурної спадщини вже знищено ворогами: щось під час обстрілів, а щось викрадено. Також ми зазнаємо збитків в людському ресурсі, адже маємо відплив талантів з України. Тож саме зараз важливо підтримувати подібні культурні події, щоб через них зберегти нашу спадщину, розвинути та покращити її", – коментує директорка благодійного фонду "МХП-Громаді" Тетяна Волочай.

Вистава у режисурі Оксани Тараненко постала перед глядачами у новій музичній редакції Олександра та Дмитра Саратських, під орудою відомої інтерпретаторки української музики Ірини Стасишин. В новій редакції закладені нові сенси, а образ українського козацтва позбувся столітніх стереотипних нашарувань, нав’язаних московитами.

"Ідея нової інтерпретації показати козаків такими, якими вони дійсно були: могутніми, войовничими та свободолюбивими, здатними протистояти будь-яким перешкодам та ворогам. Вистава є героїчною, патріотичною, про прагнення незалежності", – зазначила режисерка опери Оксана Тараненко.

Також в "МХП-Громаді" розповіли, що герої опери виборювали своє право бути вільними та незалежними, демонструючи свою любов до Батьківщини. Опера стала черговим підтвердженням, що наші волю та дух не зламати.

Довідка

"МХП-Громаді" – український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.