Мінфіну знадобилося 5 років, щоб виростити монстра на ринку лотерей - журналіст

Мінфіну знадобилося 5 років, щоб виростити монстра на ринку лотерей - журналіст

Київ  •  УНН

 • 5004 перегляди

КИЇВ. 1 червня. УНН. Підготовлений Міністерством фінансів України проект ліцензійних умов для лотерей передбачає монопольне становище однієї з діючих компаній. Про це написав журналіст Сергій Глушко в своєму авторському блозі, передає УНН.

За словами С.Глушка, для підготовки проекту ліцензійних умов Мінфіну знадобилося 5 років. Цього рядок виявилося мало, щоб врахувати побажання учасників ринку і максимально захистити інтереси суспільства і держави.

"Замість чітких правил в документі з'явилися положення, які лобіюють інтереси одного з трьох діючих операторів, і широкі можливості для тих, хто під виглядом лотерей займається організацією азартних ігор", - написав він.

Журналіст зазначив, що згідно з умовами проекту, отримати ліцензію на організацію лотерей зможе тільки "УНЛ". Для інших гравців ринку - зокрема компаній "М.С.Л." і "Патріот" - Мінфін передбачив норму, яка позбавляє їх такої можливості.

Йдеться про норму про санкційні підприємства. Мінфін зазначає, що отримати ліцензію можуть тільки ті підприємства, проти яких не застосовані економічні обмежувальні санкції.

Журналіст також вказує на відсутність чітких визначень і розмежувань між легальними і забороненими азартними іграми. Також, проігнорований механізм контролю ринку.

"Де механізм верифікації кількості ЛТС на кожній з точок? Хто і як буде перевіряти, які саме ігри "крутяться" на терміналах? Як буде підтверджуватися, що розігруються саме лотереї, нехай електронні, а не електронні азартні ігри? Як буде підтверджуватися обсяг грошей, розігруються на терміналі? На ці та сотні подібних питань проект ліцумов відповіді не дає", - написав він.

С.Глушко додав, ліцензійні умови потрібно привести у відповідність до норм чинного законодавства.

"Якщо цього не зробити - ми отримаємо дикий лотерейний ринок, на якому буде діяти всього один оператор, у якого буде абсолютно "легальний" механізм надавати свою вивіску будь-яким бажаючим, в тому числі - і організаторам азартних ігор", - резюмував С.Глушко.

Нагадаємо, Мінфін розробив умови отримання ліцензій для лотерейних операторів. За даними експертів, чиновники відомства дають можливість замаскувати "одноруких бандитів" під лотереї і проводити легально заборонені з 2009 року азартні ігри.

Сьогодні на ринку лотерей працюють три компанії: "УНЛ" (Українська національна лотерея), "Патріот" і "М.С.Л." (Молодьспортлото).

"М.С.Л." і "Патріот" намагаються прибрати з ринку. У вересні 2015 їх внесли в список санкцій. Проти "М.С.Л." ввели санкції на підставі листа 5-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. "М.С.Л." в 2012 році запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено "Альфа-банк". Банк ніколи не входив в структуру "М.С.Л.". Єдині фінансові відносини "М.С.Л." і "Альфа-Банк" - це звичайний кредит.

Незважаючи на те, що СБУ відмовилася від своїх претензій до "М.С.Л.", головного конкурента "УНЛ" - компанію "М.С.Л." все одно залишили під санкціями. Компанії "УНЛ" пов'язують з нардепом від "МПП" Олександром Третьяковим.