Малярія, лихоманка, інфекції: ВООЗ б'є на сполох через повінь в Пакистані

Малярія, лихоманка, інфекції: ВООЗ б'є на сполох через повінь в Пакистані

Київ  •  УНН

 • 164950 перегляди

КИЇВ. 17 вересня. УНН. У суботу Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про «катастрофу» після смертоносних повеней у Пакистані через спалахи хвороб, що передаються через воду, та інших захворювань. Про це УНН інформує посилаючись на АР.

Деталі

Цього тижня паводкові води у найбільш постраждалих провінціях почали відступати, але багато хто з переміщених осіб, які зараз живуть у наметах та тимчасових таборах, все частіше стикаються з загрозою шлунково-кишкових інфекцій, лихоманки Денге та малярії, кількість яких зростає. Брудні та стоячі води стали розсадником комарів. З 300 осіб, які щодня тестуються, майже 70% дають позитивний результат на малярію.

Безпрецедентні мусонні дощі з середини червня і повені, що послідували за ними, забрали життя 1545 людей, затопили мільйони гектарів землі і торкнулися 33 мільйона людей. Внаслідок повені також загинули 552 дитини.

"Я глибоко стурбований можливістю катастрофи в Пакистані: хвиля хвороб і смертей після цієї катастрофи, пов'язана зі зміною клімату, серйозно вплинула на життєво важливі системи охорони здоров'я, залишивши мільйони людей вразливими", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебрейєсус.

"Подача води порушена, що змушує людей пити небезпечну воду", - сказав він.

Прем'єр-міністр Пакистану Шахбаз Шариф у суботу відбув до Нью-Йорка, щоб взяти участь у Генеральній Асамблеї ООН. Шариф звернеться до міжнародної спільноти за додатковою допомогою у боротьбі з лихом.

Перед від'їздом Шариф закликав благодійників та агентства з надання допомоги пожертвувати дитяче харчування для дітей, а також ковдри, одяг та інші продукти харчування для постраждалих від повені, заявивши, що вони відчайдушно чекають на допомогу.

Додамо

Найбільше постраждали південний Сінд і південно-західна провінція Белуджистан — сотні тисяч людей у ​​Сінді зараз живуть у тимчасових будинках, і влада каже, що знадобляться місяці, щоб повністю злити воду в провінції.

За даними Національного управління боротьби зі стихійними лихами, по всій країні повені пошкодили 1,8 мільйона будинків, змили дороги і зруйнували майже 400 мостів.