Кремль про сотні затриманих напередодні у Москві: це все провокатори
Київ • УНН
КИЇВ. 3 лютого. УНН. Прес-секретар президента Російської Федерації Володимира Путіна Дмитро Пєсков сьогодні на всі питання, пов’язані з акціями протесту, зокрема після оголошення вироку опозиціонеру Олексію Навальному, відповідав, що “в усьому винні провокатори”, передає УНН.
Деталі
На запитання журналіста з приводу перекриттів, “які відбуваються вже втретє в центрі Москви. Вчора були локальні перекриття по всій центральній частині міста. Це якимось чином узгоджується Кремлем і як дивляться на такі дії, коли частина нашої столиці просто виявляється схожою на якусь зону масштабної операції силовиків?” — прес-секретар Путіна відповів, що: “Розумієте, це не повинно узгоджуватися з Кремлем. В даному випадку силові відомства виконують свої функції щодо забезпечення громадського порядку та безпеки громадян. За останні дні ми вже неодноразово стикалися з прямими закликами до неузгоджених акцій. І вживаються заходи з тим, щоб ці заклики не привели до якихось провокаційних наслідків. Заходи ефективні, які дозволяють дійсно уникнути якихось гірших наслідків... Безумовно, це вносить істотний дискомфорт в життя міста. Але ці складності адже не є похідною від діяльності поліції. Поліція реагує на провокаційні заклики і заяви”.
Пізніше на питання про те, що “випадки, коли якісь люди просто на зупинці стояли, чекали транспорт. Повідомлялося, що їх теж затримували, хоча, здавалося б, видимих приводів начебто не було” — представник Кремля заявив: “Я не знаю, яких людей, що стоять на зупинці, затримували. Це знову ж таки потрібно окремо взяті випадки розглядати. Що стосується цих громадян в машині, цьому ж передували знову ж провокаційні вигуки і образи, якщо я не помиляюся”.
Відповідаючи на репліку про те, що в РФ існує думка, “що безпека міста теж під сумнівом через такі от випадки, коли начебто хтось, наприклад, не бере участі в неузгоджених акціях, але все одно виявляється якось залучений в це все”, — Пєсков сказав: “Послухайте, звичайно, провокатори вносять певний дискомфорт в життя міста. І ми з вами можемо просто не піддаватися на всі ці провокації і в даному випадку просто допомагати співробітникам таким чином протидіяти цим провокаторам і забезпечувати порядок”.
Сцени протестів в Москві, 2 лютого 2021 року:
Вихідні з Камергерского провулка на Велику Дмитрівку сотні молодих людей скандують: “Росія без Путіна!”
Відео: @OpenMedia_io pic.twitter.com/lLmuSTHVrt
У Дмитрівському провулку люди підняли руки вгору, а їх почали бити pic.twitter.com/nNFdig79ah
— Дощ (@tvrain) February 2, 2021
Напад на журналіста Федора Худокормова. Відео: “Нова газета”. pic.twitter.com/b5Eu9qWBVh
— SOTA (@SotaVision) February 2, 2021Доповнення
Сімоновський районний суд Москви скасував умовний термін Олексію Навальному у справі “Ів Роше” і замінив його на реальний. Політику призначили три роки і шість місяців колонії загального режиму, але з цього терміну буде вирахувано час, який він провів під домашнім арештом (близько 10 місяців). Таким чином, в колонії Навальний проведе два роки і вісім місяців.
Клопотання про скасування умовного терміну розглядали 2 лютого на виїзному засіданні в Московському міському суді на вимогу Федеральної служби виконання покарань (ФСВП). Вона звинуватила Навального в тому, що він більше 50 разів порушив правила випробувального терміну, ухиляючись від контролю у виконавчій інспекції. За версією ФСВП, порушення відбувалися як до, так і після госпіталізації Навального в Берліні, де він лікувався від отруєння отрутою з групи “Новачок”. 29 грудня 2020 року політика оголосили в розшук. 17 січня він повернувся в Росію, був негайно затриманий і після суду, який пройшов у відділенні поліції в Хімках, відправлений на 30 діб в СІЗО “Матроська тиша”.
Весь день поліція тримала оточення в районі Мосміськсуду, де проходило виїзне засідання Сімоновського суду, затримуючи прихильників Навального, журналістів і простих перехожих. За даними “ОВС-Інфо”, в цілому було затримано 370 осіб.
Перед рішенням суду був оточений поліцією в центрі Москви: була закрита Червона площа, на Пушкінській і Манежній площах з’явилися кордони поліцейських. Закрито станції метро “Охотний ряд”, “Площа Революції” і “Олександрівський сад”. Перекрито підходи до “Матроської тиші”. Незабаром після рішення суду в центрі Москви почалися затримання.