
Комісія ЄС дозволила суперечливий гербіцид ще на 10 років
Київ • УНН
КИЇВ. 16 листопада. УНН. Комісія Європейського союзу оголосила, що знищувач бур’янів Гліфосат схвалений в ЄС ще на десять років, однак – з новими вимогами та обмеженнями. Про це повідомляє УНН із посиланням на швейцарський новинний портал Swissinfo.
Деталі
В Європейському союзі продовжили дозвіл на використання гербіциду Гліфосат до 2033 року, але застосування засобу для знищення бур’янів у майбутньому буде залежати від деяких умов. Зокрема, європейські фермери повинні підтримувати буферні смуги шириною не менше п’яти метрів. Держави-члени організації також повинні мати можливість обмежувати кількість і частоту вживання препарату.
Слід зазначити, що країни ЄС раніше обговорювали дозвіл на використання гліфосату, але не було достатньої більшості ні за, ні проти подальшого схвалення. Разом з тим, голосування вимагало кваліфікованої більшості з 15 із 27 країн ЄС, щоб підтримати або заблокувати пропозицію. У зв’язку з тим, що країни так і не змогли прийти до чіткої заяви, за справу взялась Комісія ЄС, яка врешті-решт самостійно прийняла рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі ризики для країн ЄС від українського агроекспорту усунені – Ольга Стефанішина
Довідково
Гліфосат - це гербіцид, який широко використовується в усьому світі для знищення бур'янів. Він був представлений на ринку в 1970-х роках компанією Monsanto під торговою назвою Roundup, хоча багато інших виробників також випускають препарати на основі гліфосату.
Гліфосат знаходиться в центрі суперечок і дискусій через стурбованість з приводу його можливого впливу на здоров'я людини і навколишнє середовище. Серед іншого, існують суперечки щодо того, чи може гліфосат бути канцерогенним.
Разом з тим, комплексне розслідування, проведене Європейським агентством з безпеки харчових продуктів (EFSA), нещодавно не виявило жодних неприйнятних небезпек, але вказало на прогалини в даних у кількох сферах. Зокрема, є аспекти (щоправда остаточно не з’ясовані), які включають харчові ризики для споживачів та оцінку ризиків для водних рослин. Щодо охорони виду наявна інформація не дозволяла зробити чітких висновків.
Наразі відомо, що продукт в основному використовується в сільському господарстві для очищення полів від бур'янів перед посівом сільськогосподарських культур.
Виробник Bayer відкидає підозри, що цей гербіцид є канцерогенним, але компанія зіткнулася з численними судовими позовами в США. У деяких випадках Bayer доводилося виплачувати високі компенсації, але також вигравати суди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ України до ЄС: польські фермери не впевнені, що витримають конкуренцію з українськими агрохолдингами
Комісія ЄС дозволила суперечливий гербіцид ще на 10 років
Комісія Європейського союзу оголосила, що знищувач бур’янів Гліфосат схвалений в ЄС ще на десять років, однак – з новими вимогами та обмеженнями. Про це повідомляє УНН із посиланням на швейцарський новинний портал Swissinfo.

Словаччина підтримає початок переговорів щодо вступу України до Євросоюзу – посол ЄС
Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала Словаччину. Місцеві чиновники запевнили її, що підтримають початок вступних переговорів Європейського Союзу з Україною. Про це вона заявила у Facebook, передає УНН.

Слідом за Фінляндією: Естонія може закрити пункти пропуску на кордоні з рф
Після того, як Фінляндія закрили прикордонні пункти з рф, уряд Естонії розглядає можливість аналогічного рішення через наплив російських мігрантів. Про це в коментарі виданню Postimees заявив керівник естонської прикордонної служби Вейко Коммусаар, передає УНН.

ООН, як мінімум, ще на рік зберігає війська у ЦАР: за це проголосували усі члени Радбезу, окрім рф
Рада Безпеки ООН ухвалила рішення продовжити мандат комплексної місії ООН у Центральноафриканській Республіці до 15 листопада 2024 року. Про це пише УНН з посиланням на реліз ООН.

рф втратила надію зберегти Чорне море, як плацдарм для агресії проти інших народів - Зеленський
росія втратила контроль та й загалом надію зберегти для себе Чорне море саме як плацдарм для агресії проти інших народів. Про це заявив Президент Україна Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні, передає УНН.

Майже п’ять тисяч доларів за фіктивний шлюб із жінкою з інвалідністю, аби виїхати за кордон
На Одещині прикордонники викрили схему нелегального виїзду чоловіків за межі України. За даними оперативників шахрайська схема ухилянтів ґрунтувалась на укладанні фіктивних шлюбів із жінками з вадами здоров’я. Одружитись та оформити супровід хворих дружин, коштував чоловікам 4500 доларів США. Про це розповіли в пресслужбі ДПСУ, передає УНН.

Херсон під масованим обстрілом росіян: щонайменше троє постраждалих
Російські окупанти вчергове здійснюють масований обстріл Херсонщини, наразі відомо про щонайменше трьох потерпілих. Про це заявив голова Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко, передає УНН.

Підготовка до відключень світла: Ляшко закликав керівників лікарень підключити дизель-генератори до мережі
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко закликав керівників закладів охорони здоров’я, де ще не підключені дизель-генератори великої потужності до мережі, зробити це. Про це він сказав в інтерв’ю медичному експерту ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій, передає кореспондент УНН.

В Україні збільшуються можливості ППО — Зеленський
Географія співпраці заради повітряного щита для України дуже широка. Країна постійно стає сильніше. Можливості ППО збільшуються. Проте такі міста, як Харків, та такі регіони, як Донеччина й Запоріжжя, потребують більше систем. Про це заявив Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні, передає УНН.

Спалах гепатиту А у Вінниці: у МОЗ заявили, що джерело чітко не встановлено
Чітко не встановлено джерело, звідки розпочався спалах гепатиту А у Вінниці та області. У МОЗ найбільше схиляються саме до водопровідної мережі. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв’ю медичному експерту ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій, передає кореспондент УНН.
