Китай ввів санкції проти американських Lockheed Martin і Raytheon через продаж зброї Тайваню
Київ • УНН
КИЇВ. 16 лютого. УНН. У четвер Китай ввів торговельні та інвестиційні санкції щодо Lockheed Martin та підрозділу Raytheon, заявивши, що цей крок був пов'язаний з постачанням ними зброї на Тайвань. Про це УНН інформує посилаючись на АР та dpa.
Пекін активізує зусилля щодо ізоляції острівної демократії, на яку він претендує як на частину території Китаю.
Двосторонні відносини Китаю зі США останнім часом також загострилися через те, що було збито кілька повітряних куль, які, за словами США, використовуються для проведення шпигунських операцій.
Деталі
Lockheed Martin і Raytheon Missiles and Defense, що входять до більш широкої Raytheon Technologies Corp., були додані до списку компаній з «ненадійним входом», діяльність яких обмежена, оскільки вона може поставити під загрозу національний суверенітет, безпеку або інтереси розвитку.
Які заходи чекають на американських виробників озброєнь?
Міністерство торгівлі Китаю оголосило про санкції і заявило, що буде п'ять основних сфер впливу:
- Компаніям буде заборонено імпортувати та експортувати до Китаю або з Китаю;
- Їм не дозволять робити нові інвестиції у Китаї;
- Їхньому старшому управлінському персоналу не буде дозволено в'їзд до Китаю;
- Старший управлінський персонал, що вже перебуває в Китаї, втратить дозвіл на роботу або право на перебування або дозвіл на проживання;
- Обидві компанії також будуть оштрафовані на суму, яка вдвічі перевищує суму продажу кожної компанії на Тайвані.
Доповнення
У вересні компанія Raytheon Missiles and Defense отримала контракт на суму 412 млн доларів на модернізацію тайванських військових радарів у рамках ширшого інвестиційного пакету США у розмірі понад 1 млрд доларів для тайванських збройних сил.
Lockheed Martin поставила Тайваню військові радари, гелікоптери та обладнання для управління повітряним рухом. Вона також постачає Тайваню багатоцільові бойові літаки F-16, які складають основу його військово-повітряних сил, і в даний час заплановано постачання F-16 нової модифікації, яка може бути поставлена в 2026 році.
Санкції Китаю були запроваджені через кілька тижнів після того, як США заблокували продовження експортних ліцензій для телекомунікаційного гіганта Huawei, пославшись на прагнення «технологічної гегемонії».