Китай успішно вивів в космос супутник-ретранслятор для місячної місії
Київ • УНН
КИЇВ. 21 травня. УНН. Китай здійснив у понеділок успішний запуск супутника-ретранслятора “Цюецяо” (в буквальному перекладі з китайської “Сорочий міст”) за допомогою ракети-носія “Чанчжен-4-Сі” (англомовна назва Long March-4C) з космодрому Січан (південно-західна провінція Сичуань). Як йдеться в повідомленні Китайського національного космічного управління (CNSA), апарат буде використовуватися для забезпечення зв’язку з автоматичної міжпланетної станцією “Чанье-4” при її майбутній посадці на зворотний бік Місяця, інформує УНН.
Через 25 хвилин після зльоту супутник відокремився від ракети-носія і вийшов на перехідну орбіту з перигеєм (найближча до землі точка) в 200 км і апогеєм в 400 тис. км. Як наголошується в повідомленні CNSA, сонячні панелі і антени апарату були успішно розгорнуті.
“Цюецяо” повинен вийти в точку гравітаційної рівноваги Землі і Місяця L2 (одна з точок Лагранжа) на відстані близько 455 тис. км від земної поверхні. У разі успіху він стане першим супутником зв’язку, що вийшов на цю орбіту.
Місячна місія “Чанье-4” є одним з найбільш амбітних проектів світової космонавтики в цьому році. До складу “Чанье-4” увійдуть автоматична місячна станція і місяцехід, який буде використаний для геологічних досліджень. Очікується, що міжпланетна станція встановить зв’язок із Землею через ретранслятор в точці L2. Дана місія також дозволить вченим отримати платформу для подальшого вивчення зворотного боку природного супутника Землі.
Як повідомляв УНН, Китай почав ходові випробування першого авіаносця власної розробки.