Какао-боби обігнали біткоїн та стали найприбутковішим товаром року

Какао-боби обігнали біткоїн та стали найприбутковішим товаром року

Київ  •  УНН

 • 25304 перегляди

Read in English

Ціна на какао-боби зросла на 185% через кліматичні проблеми у Західній Африці, досягнувши 12 тисяч доларів за тонну. Міжнародна організація какао прогнозує дефіцит сировини у 478 тисяч тонн.

Какао-боби стали найбільш прибутковим товаром у світі в 2024 році. Ціна на какао випередила зростання фондового ринку США та біткойн. Вартість зросла через посуху, хвороби та структурні проблеми у Західній Африці — найбільшого експортера какао у світі. Про це повідомляє фінансове видання MarketWatch, передає УНН.

Деталі

За даними Dow Jones Market Data, вартість бобів у березні склала майже 12 тисяч доларів за тонну. Від тоді ціна на зерна какао зросла на майже 185%, у той час біткоїн подорожчав на 128%, а Фондовий індекс, що відображає динаміку акцій 500 найбільших компаній США — лише на 25%.

Цінові зміни навряд чи скоро завершаться: 2023/2024 сільськогосподарський рік показав найсерйозніший дефіцит пропозицій какао-бобів за останні 60 років. Ціни на какао піднялися до рекордних значень, та й на ринку найближчим часом не очікують полегшення. Вартість какао-бобів зросла через посуху, хвороби та структурними проблемами у Західній Африці — найбільшого експортера какао у світі

- йдеться у дописі.

Океани нагрілися до рекордних температур та вплинули на західноафриканські посіви какао, що вже потерпали від двох років екстремальних змін клімату. Волога погода в жовтні знову зашкодила какао-деревам у деяких регіонах Західної Африки. А нещодавно пройшли сухі пилові гарячі вітри із Сахари. Вони загрожують врожаю, який збирають навесні.

Міжнародна організація какао прогнозує дефіцит сировини у 478 тисяч тонн і падіння виробництва на 13,1% в річному вимірі. Попри рекордні ціни, попит на какао стабільний: люди не хочуть відмовлятися від кави та шоколаду.

Нагадаємо

Ф'ючерси на каву арабіка зросли до $2,68 за фунт, найвищого рівня з 2011 року. Зростання цін спричинене дефіцитом робусти, посухою в Бразилії та проблемами з логістикою.