Іранська правозахисниця Наргес Мохаммаді отримала Нобелівську премію миру
Київ • УНН
Ув'язнена в Ірані активістка Наргес Мохаммаді отримала Нобелівську премію миру, а її діти прийняли нагороду від її імені в Осло. Мохаммаді отримала визнання за боротьбу проти пригноблення жінок і захист прав людини в Ірані.
Від імені 51-річної жінки, яка перебуває в іранській в'язниці за звинуваченням у "поширенні пропаганди проти системи", її діти Кіана та Алі Рахмані прийняли Нобелівську премію миру в мерії Осло. Про це повідомляє УНН із посиланням на Euronews.
Деталі
Нобелівську премію миру 2023 року, присуджену Наргес Мохаммаді, вручено її дітям, оскільки правозахисниця перебуває в ув'язненні в Ірані за звинуваченням у "поширенні пропаганди проти системи".
Нобелівський комітет оголосив на початку жовтня, що Мохаммаді отримає премію "за боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи для всіх". За даними комітету, Мохаммаді 13 разів заарештовували і п'ять разів засуджували - загалом до 31 року ув'язнення і 154 ударів батогами. Вона неодноразово повідомляла про сексуальне насильство та інші зловживання у сумнозвісній в'язниці Евін в Тегерані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нетаньяху розмовляє з путіним на тлі зростаючої напруженості у відносинах Ізраїлю та рф
Також повідомляється, що двоє 17-річних дітей Мохаммаді зачитали її послання. На сцені, з якої зачитували промову, спеціально залишили порожній стілець, який символічно призначався для Мохаммаді.
Правозахисниця передала, що вдячна Нобелівському комітету за вручення цієї премії і висловила надію на швидке перетворення Ірану:
"Тиранія - це нескінченне, безмежне зло, яке вже довгий час кидає свою похмуру тінь на життя мільйонів людей. Тиранія перетворює життя на смерть, благословення - на скорботу, а розраду - на муки. (…) Народ Ірану прагне демократії, свободи і рівності. У своєму прагненні домогтися цих цілей він послідовно використовує ненасильницькі протести і громадянський опір, використовуючи будь-яку можливість для побудови суспільства, заснованого на мирі, процвітанні та розвитку. (…) З надією і готовністю, разом зі стійкими жінками і чоловіками Ірану, я простягаю руку всім силам, рухам і людям, які націлені на мир, повагу до прав людини і демократію. Я впевнена, що світло свободи і справедливості одного разу засяє над землею Ірану. І в цей момент ми святкуватимемо перемогу демократії та прав людини над тиранією та авторитаризмом
Нагадаємо
Сьогодні, 10 грудня, відзначається Міжнародний день прав людини. Саме цього дня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: росія та Іран домовились про спільну протидію західним санкціям