Інвестиції в криптовалюту: найприбутковіші практики
Київ • УНН
КИЇВ. 9 червня. УНН. Прибутковість від вкладень у блокчейн-технології переважно вимірюють в «іксах», тобто множать на десятки (х10) та сотні (х100). До того ж це найчастіше короткострокові інвестиції до одного року. Чи хотіли б заробити 2100% річних? Саме стільки принесла найбільша торішня угода нашому експерту. Найприбутковішими практиками ділиться Дмитро Квашневський — засновник інвестиційного клубу «Lefont Invest Club», пише УНН.
Минулого року одними із найбільш високоприбуткових трендів у криптовалюті були інвестиції у токенсейли. Простими словами, це інвестиції в криптостартапи на ранніх етапах, коли їхні токени ще не торгуються на біржах.
Найперший етап залучення коштів у токенсейл — seed раунд. У цьому раунді у стартап зазвичай інвестують лише великі фонди. Наступний етап – приватний раунд. Тут отримують можливість інвестувати менші фонди, інфлюенсери, відомі особистості. І третій етап — публічний раунд, коли у проект інвестує ком'юніті.
Саме у публічні раунди залучення коштів у криптостартапи у 2021-у активно інвестувала моя команда. Середня дохідність наших угод була 300-500%. Ми робили такий результат тому, що навчилися якісно аналізувати проекти, а також працювали лише з топовими платформами, які відбирали для запуску найперспективніші проекти.
Один з найпопулярніших майданчиків, через який ми інвестували в токенсейли — «CoinsList». Через цю платформу запускалися проекти, про які знає практично кожен криптоінвестор - «Solana», «Flow», «Near Protocol», «Mina» та ін.
Ці проекти принесли тисячі відсотків прибутку своїм інвесторам. Наша найуспішніша інвестиція на цій платформі – проект «Biconomy», який приніс 2100% чистого прибутку.
Найскладніше у цій сфері — отримати алокацію, простими словами — право інвестувати в проект, адже охочих зазвичай набагато більше, ніж кількість доступних місць. На «CoinList», щоб підвищити свої шанси на успіх, багато хто реєстрував велику кількість акаунтів на різних людей. Наша команда мала більше ніж тисячу таких акаунтів.
Але такий підхід потребує особливої підготовки.
Також ми брали участь у токенсейлах на платформах, де для того, щоб отримати можливість інвестувати, потрібно купити певну кількість токенів саме цієї платформи. Ця умова збільшує ризик інвестицій, оскільки крім стандартних ризиків, пов'язаних з успіхом стартапу, додається ризик просідання ціни токенів майданчика. Найпопулярніші платформи: «Dao Maker», «Polkastarter» і «GameFi».
У 2022 році ажіотажу навколо токенсейлів немає, оскільки ринок криптовалют поки що перебуває у «ведмежому» циклі: ціна більшості токенів переважно знижується. У такі періоди стартапи продовжують роботу та отримують інвестиції від фондів та великих інвесторів, але переносять запуски публічних продажів.
І саме це найкращий час для того, щоб детально вивчити та вибрати найперспективніші проекти. А допоможе в цьому найактуальніша інформація, яка регулярно виходить на телеграм-каналі.
Оскільки коли ринок знову увійде до стадії зростання, його буде складно наздогнати. Недарма він називається «Bull run» (пер. біг бика). Тож зараз саме час підтягнути знання і бути напоготові до початку «бичачого ринку».