Інфекціоністка пояснила, як тести на поствакцинальний імунітет зможуть визначати мутації коронавірусу за антитілами
Київ • УНН
КИЇВ. 2 березня. УНН. Більшість вакцин орієнтована на те, щоб організм виробляв антитіла до того чи іншого антигену, який входить до складу коронавірусу. Тому після щеплення при потраплянні в організм людини коронавірусу працюють антитіла, які якраз заточені під реагування на його конкретний білок і нейтралізацію вірусу. Таким чином ІФА-тест на поствакцинальний імунітет, що визначає конкретні нейтралізувальні антитіла, зможе у майбутньому виявляти й мутації коронавірусу. Адже в залежності від того, який саме білок коронавірусу мутував, якісний склад антитіл при контакті з ним організму буде відрізнятись. Таку думку в коментарі УНН висловила кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тест, що скоро знадобиться кожному: чотири питання, на які відповість аналіз на поствакцинний імунітет
Деталі
Так, за словами Кондрин, кожне ІФА-дослідження на антитіла має свою специфічність і точність. Таким чином тест на поствакцинальний імунітет до COVID-19 у майбутньому зможе за антитілами визначати, якою саме мутацією коронавірусу перехворіла людина.
“Вірус має поверхневі антигени, наприклад, так званий S-білок, який мутує найбільше. І, ясна річ, що і вакцини створюють націленими на окремий антиген, щоб стимулювати імунітет. Імуноглобуліни, які ми зараз визначаємо методом імуноферментного аналізу, — це антитіла до загального вірусу. Лише чутливість систем може бути різною. Але, до прикладу, як з ВІЛ: ми робимо тест та визначаємо антитіла до певних поверхневих білків вірусу. Таким чином шукаємо антитіла до поверхневих S-білків, які визначають мутацію вірусу. Тому тести на поствакцинальний імунітет мають великий потенціал, направлений на пошук того, як мутує коронавірус”, — пояснила інфекціоністка.