Громади повинні забезпечувати власну енергоавтономність - експерт
Київ • УНН
Енергетична автономність стає ключовим завданням для українських громад. Експерт радить спочатку зосередитись на енергоощадності, а потім впроваджувати заходи з підвищення енергоефективності.
Забезпечення енергетичної автономності є ключовим завданням для громад в умовах сучасних викликів. Про це у коментарі УНН розповів експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.
Деталі
За його словами, перш ніж впроваджувати заходи з підвищення енергоефективності, громадам необхідно зосередитися на енергоощадності — зменшенні обсягів споживання електроенергії. Це дозволить знизити витрати на підтримання автономних енергосистем, які забезпечують громади під час перебоїв із постачанням електроенергії.
Енергетична автономність — це базова потреба, коли громада має доступ до енергії за будь-яких умов. А підвищення енергоефективності варто починати після того, як забезпечено ощадливе використання наявних ресурсів. І, хоча це може звучати дивно, але енергоефективність часто вимагає збільшення обсягів споживання енергії для досягнення оптимальних результатів
Для реалізації проєктів із енергоавтономності громадам важливо чітко визначити свої потреби, розробити проєктну документацію та залучити фінансування. Сьогодні в Україні діє низка державних і міжнародних програм підтримки, що пропонують гранти, кредити чи технічну допомогу, нагадує Рябцев.
"Є чимало програм, починаючи від державного кредитування під 5-9% річних і закінчуючи підтримкою міжнародних організацій, таких як USAID чи різноманітні німецькі фонди.
Європейські платники податків готові допомогти українським громадам забезпечити власну енергетичну автономність", — наголосив він.
Експерт додав, що активні та спроможні громади вже демонструють ефективні рішення у цій сфері, що може стати прикладом для інших. Це не лише гарантує енергобезпеку, але й закладає основу для подальшого сталого розвитку та покращення якості життя громадян.
Нагадаємо
Комунальне підприємство "Броваритепловодоенергія" отримало новий генератор потужністю 720 кВт для забезпечення роботи одного з ключових об'єктів критичної інфраструктури міста
Додамо
Раніше КП "Броваритепловодоенергія" отримало від USAID когенераційну установку потужністю 260 кВт. Устаткування, яке встановлять на одному з об'єктів підприємства, стане кроком до підвищення енергонезалежності громади.