Головний захисник НАБУ Шабунін засвітився у розслідуваннях американських ЗМІ щодо втручання у вибори в США

Головний захисник НАБУ Шабунін засвітився у розслідуваннях американських ЗМІ щодо втручання у вибори в США

Київ  •  УНН

27 березня 2019, 13:23 • 9031 перегляди

КИЇВ. 27 березня. УНН. Авторитетне американське видання The Hill опублікувало розслідування щодо «смотрящіх за Україною» від Демократичної партії США і втручанню українців в американські вибори. У матеріалі у тому числі йдеться і про українську неурядову організацію Центр протидії корупції , яка отримала від американських посадовців мільйон доларів та «індульгенцію» від посла США в Україні від уваги українських правоохоронців, передає УНН.

В матеріалі The Hill наводиться частина з прізвищ зі списку, про який заявляв генпрокурор Юрій Луценко. У список від посла США в Україні Марі Йованович, в якому вона зазначила людей, яких не можна чіпати, увійшли засновник ЦПК (Віталій Шабунін )і два члени парламенту, які голосували за програму антикорупційної реформи. "Виявляється, що ця організація (ЦПК ) спільно фінансувалася адміністрацією Обами і ліберальним мега-донором Джорджем Соросом, який співпрацював з агентами ФБР, розслідуючи ділові зв’язки тодішнього керівника кампанії Трампа Пола Манафорта з проросійськими діячами в Україні. Послання українській прокуратурі було ясним: не чіпати ЦПК впродовж президентських виборів у США, на яких Сорос підтримував Гілларі Клінтон, щоб замінити свого іншого фаворита - Барака Обаму", - йдеться у статті The Hill. Також там згадується співробітництво Сороса з колишім агентом ФБР Карен Грінавей, яка після виходу на пенсію стала членом наглядової ради ЦПК.

Також за даними The Hill, ЦПК отримав 1 мільйон доларів з бюджетів США на боротьбу з корупцією, а в 2015 році попросив у Мін’юсту США "від імені громадянського суспільства України" ще 3 мільйони з конфіскованих США активів екс-прем'єра Павла Лазаренка на створення навчального центру щодо боротьби з корупцією.

Раніше у розмові з журналістом The Hill Юрій Луценко заявляв, що посол США у Києві Марі Йованович передала йому перелік людей, яких просила "не переслідувати", а також заявив про неотримання від американського уряду майже 4 мільйонів доларів фінансової підтримки для Генпрокуратури.