Герус пообіцяв менші рахунки за електроенергію непобутовим споживачам

Герус пообіцяв менші рахунки за електроенергію непобутовим споживачам

Київ  •  УНН

 • 12482 перегляди

КИЇВ. 3 листопада. УНН. Усі непобутові споживачі в ОЕС України у жовтні-листопаді отримають менші рахунки на електроенергію, зниження проти липня сягатиме 15%-17%. Про це повідомив представник Президента в Кабміні, народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус у Facebook, передає УНН.

"Усі непобутові споживачі в ОЕС України у жовтні-листопаді отримають менші рахунки на електроенергію, де тариф буде на 40-45 коп. нижчий, аніж був у липні (зниження на 15%-17%). Новий тариф буде нижчий, аніж був у 1 півріччі 2019 року до введення нової моделі ринку. Жовтень показав, що ринок вже потрохи працює із елементами реальної конкуренції", - зауважиа він.

Також Герус вказав на значне покращення у жовтні на ринку електроенергії (на ринку на добу наперед).

"Обсяг дефіцитів зменшився у всі години, окрім трьох (окрім 7-ї, 8-ї та 12-ї). У вечірні та нічні години обсяги дефіцитів зменшилися вдвічі. Все ще великі дефіцити залишаються у дві проблемні години: 8-а та 24-а... Середньозважена біржова ціна електроенергії у жовтні знизилася на 7 копійок у порівнянні із вереснем та на 13 копійок у порівнянні із серпнем - склала 1,53 грн/кВт-год", - повідомив він.

З його слів, по цих цінах ринку на добу наперед "найбільше працюють вугільні електростанції, 80% яких належать групі компаній ДТЕК". "Таким чином, з 1 вересня були понижені тарифи за рахунок державних компаній, а у жовтні-листопаді будуть понижені за рахунок і приватних. Якщо пояси затягувати, то усім. Це потребувало трохи часу, але обіцянку про зниження ніхто не забув", - зазначив Герус.

При цьому він заявив, що окремою проблемою залишається завищена ціна електроенергії у Бурштинському енергоострові, "де "немонополіст" володіє 90% генеруючих потужностей, і внаслідок зловживання монопольним становищем ціна там на 22% вище, аніж в ОЕС України (станом на жовтень)". "Вирішення проблеми Бурштинського острову зараз є пріоритетом №1", - наголосив нардеп.

Водночас Герус розповів, що імпорт із РФ та Білорусі у жовтні здійснювався виключно на український "ринок на добу наперед", що було дозволено законом від 2017 року. "Імпорт по двохсторонніх договорах у жовтні не здійснювався. Останній тиждень жовтня імпорт був збитковий, тому деякі компанії припинили такий імпорт у листопаді. У перші дні листопада імпорт також збитковий (але це не звільняє від сплати імпортного мита у державний бюджет України)", - повідомив він.

"Ціна електроенергії на біржі (на ринку на добу наперед) продовжує демонструвати зниження, незважаючи на похолодання. Ціна на завтра - 1,35 грн за кВт-год, що є найнижчою ціною робочого дня із моменту запуску нової моделі ринку (з 1 липня). Це на 25 коп. або на 16% нижче, аніж ціна у серпні", - підкреслив представник Президента в Кабміні.

З його слів, "таке зниження означає, що "немонополіст" недозаробить 5-6 млрд грн у річному вимірі, а відповідні кошти залишаться в українській економіці, бюджетних установ, комунальних підприємств".

"Центренерго з 1 листопада 90% своєї електроенергії продає на біржі/ринку на добу наперед (замість двохстороніх договорів)", - також розповів Герус.

Раніше Герус зазначав, що цієї зими не планується підвищення ціни на електроенергію.