Генпрокуратура Білорусі звернеться до Верховного суду задля визнання біло-червоно-білого прапора "екстремістським"
Київ • УНН
КИЇВ. 26 липня. УНН. Генпрокуратура Білорусі завершує підготовку матеріалів для звернення до Верховного суду з метою визнання БЧБ-символіки (яка використовувається білоруською опозицією біло-червоно-білої символіки) екстремістською. Про це в понеділок повідомив генпрокурор республіки Андрій Швед, пише УНН з посиланням на агентство БелТА.
Деталі
“Ми завершуємо підготовку матеріалів для звернення до Верховного суду з метою визнання цього полотна екстремістською символікою”, — наводить заяву Шведа агентство БелТА. За його словами, “зібрані нові докази того, що біло-червоно-біла символіка використовувалася під час війни каральними батальйонами як обов’язковий елемент уніформи”.
У червні МВС Білорусі запропонувало включити біло-червоно-білий прапор і гасло “Живе Білорусь”, які використовує білоруська опозиція, до переліку нацистської символіки і атрибутики. Відомство обґрунтувало ініціативу тим, що ці символи використовували структури, які співпрацювали з гітлерівською Німеччиною під час Другої світової війни. Біло-червоно-білий прапор, коллабораціоністські вітання та бойовий клич використовувалися, зокрема як повідомило відомство, “карателями і поліцаями, а саме: 13-м Білоруським поліцейським батальйоном SD, Союзом білоруської молоді, Білоруським корпусом самооборони, Білоруською крайовою обороною”.
Доповнення
У Білорусі біло-червоно-білий прапор став основним символом протестів після президентських виборів, що минули в країні 9 серпня минулого року. Опоненти влади вважають його історичним національним символом. Прапор в республіці був офіційним з 1918 по 1919 рік, а також з 1991-й по 1995-й.
Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше заявив, що в роки Другої світової війни під біло-червоно-білими прапорами “пособниками нацистів здійснювався геноцид білоруського народу”. У республіці були внесені поправки до кодексу про адміністративні правопорушення, згідно з якими за використання забороненої символіки передбачені великі штрафи.
Раніше в республіці був прийнятий закон про протидію екстремізму, зокрема, було розширено поняття “екстремістські матеріали”: до них віднесені не тільки інформаційна продукція, але і символіка, атрибутика, призначені для екстремістської діяльності і її пропаганди. У Генпрокуратурі пояснювали, що нова редакція цього закону не передбачає прямої заборони протестної символіки, в тому числі біло-червоно-білій, а рішення про її включення до переліку екстремістських матеріалів зможе прийняти суд.