FTC почала антимонопольне розслідування проти Microsoft: що відомо

FTC почала антимонопольне розслідування проти Microsoft: що відомо

Київ  •  УНН

 • 18368 перегляди

Read in English

Федеральна торгова комісія США розпочала антимонопольне розслідування діяльності Microsoft щодо ліцензування ПЗ та хмарних обчислень. Розслідування охоплює можливі зловживання компанії на ринку та практики у сфері кібербезпеки й ШІ.

Федеральна торгова комісія США (FTC) почала широкомасштабне антимонопольне розслідування у відношенні Microsoft, включаючи бізнес з ліцензуванням програмного забезпечення та хмарними обчисленнями. Про це пише Reuters, передає УНН. 

Деталі

Reuters повідомляє про інформаторів, які підтвердили, що FTC досліджує справу та звинувачення щодо програмного гіганту, який потенційно зловживає своїм становищем на ринку програмного забезпечення для підвищення продуктивності, вводячи каральні умови ліцензування, щоб перешкодити клієнтам переносити свої дані з обласного сервісу Azure на інші конкурентні платформи.

Розслідування було схвалено головою FTC Ліной Хан перед її ймовірною відставкою в січні.

Інформатор також повідомив, що FTC також вивчає практики, пов'язані з кібербезпекою та продуктами штучного інтелекту.

Конкуренти розкритикували практику Microsoft, яка, за їхніми словами, тримає клієнтів замкненими у її хмарній платформі Azure. FTC отримала такі скарги минулого року, коли вона вивчала ринок хмарних обчислень.

NetChoice, лобістська група, що представляє інтереси інтернет-компаній, включаючи Amazon та Google, які конкурують з Microsoft у сфері хмарних обчислень, розкритикувала політику ліцензування Microsoft та інтеграцію інструментів штучного інтелекту в Office та Outlook.

Враховуючи, що Microsoft є найбільшою у світі компанією-розробником програмного забезпечення, що домінує в галузі програмного забезпечення для продуктивності та операційних систем, масштаб та наслідки її рішень щодо ліцензування є екстраординарними. 

- заявила група. 

В компанії Microsoft від коментарів відмовилися.

Нагадаємо

Microsoft почала відключати російські компанії від хмарних сервісів, включаючи Microsoft 365 та Teams. Нові санкції торкнулися всіх юридичних осіб, зареєстрованих у Росії, крім мультинаціональних компаній.