Франція та Велика Британія працюють над новою угодою щодо боротьби з нелегальною міграцією
Київ • УНН
КИЇВ. 8 березня. УНН. Франція та Велика Британія працюють над новою угодою щодо запобігання перетину Ла-Маншу мігрантами, яка може бути погоджена на саміті між лідерами Еммануелем Макроном та Ріші Сунаком наприкінці цього тижня. Про це пише AFP, інформує УНН.
Деталі
Макрон збирається вітати прем'єр-міністра Великої Британії Сунака у Парижі у п'ятницю на першому саміті між сусідами за п'ять років.
Запобігання перетину Ла-Маншем мігрантами з Франції до Великої Британії має стати головною темою переговорів.
"Ми знаходимося в процесі узгодження умов зміцнення нашої оперативної співпраці", - заявив у середу журналістам на умовах анонімності помічник Макрона.
Очікується, що зустріч Макрона та Сунака в Парижі перезавантажить відносини між найбільшими військовими та дипломатичними державами Західної Європи після багатьох років напруженості.
Відхід британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона, а також війна в Україні розглядаються аналітиками як зближення відчужених союзників.
Після робочого обіду та переговорів між лідерами також очікуються спільні заяви про підготовку українських сил, а також нову співпрацю у галузі майбутнього розвитку озброєнь та ядерної енергетики.
Доповнення
Велика Британія погодилася виплатити Франції ще 72,2 мільйона євро у рамках угоди у листопаді минулого року, яка була спрямована на розгортання додаткових 350 осіб для виявлення та запобігання перетину суден із мігрантами.
Згідно з останніми даними французької влади, близько 800 осіб, включаючи регулярну поліцію, прикордонні служби та митників, щоденно беруть участь в операціях проти мігрантів на півночі Франції.
У вівторок британський уряд представив проект нового закону про імміграцію, який спрямований на те, щоб утримати мігрантів, які сідають на човни, для перетину Ла-Маншу, одного з найжвавіших судноплавних каналів у світі.
Закон, який забороняє особам, які нелегально прибули до Великої Британії, подавати прохання про надання притулку, викликав обурення правозахисних організацій.