Фармсклади на дотримання ліцензійних вимог треба перевіряти раз на рік - В.Кондрук
Київ • УНН
КИЇВ. 16 грудня. УНН. Кабінет міністрів України днями оприлюднив нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів. Однак, вони мало чим відрізняють від попередніх. Загалом же, на предмет дотримання цих вимог аптеки і фармсклади мають перевірятися Держлікслужбою раз на рік. Тому що сьогодні є багато гравців на ринку, які не дотримуються ліцензійних умов. Про це у коментарі УНН повідомив член ради директорів спілки українських підприємців Валерий Кондрук.
За словами експерта, у зв’язку з прийняттям нових Ліцензійних вимог, сенсу позапланово перевіряти зараз всіх щодо їх дотримання немає. Адже вимоги не суттєво відрізняються від тих, що діяли до цього часу.
“Я можу сказати відразу, що ці нові вимоги до ліцензійних умов — це ще одна спроба щось регулювати. Старі ліцензійні умови підпадали під стандарти Європейського союзу. І якщо у нових ліцензійних умовах немає нових вимог, то який сенс перевіряти повторно, хібадля того, щоб створити новий корупційний механізм?”, — сказав він.
При цьому В.Кондрук додав, що фармацевтичні склади на дотримання Ліцензійних умов треба перевіряти принаймні один раз на рік, якщо немає грубих порушень та скарг.
“Я вражаю, що мають бути перевірки не лише складів, а й аптек, але ці перевірки мають бути належним чином організовані. Їх мають попередньо попередити про перевірку, якщо вони не порушують ніяких ліцензійних умов і це є нормальна практика. Є багато гравців на ринку, які не дотримуються ліцензійних умов. Вважаю, що перевірки мають бути раз на рік обов’язково і цього буде достатньо”, — додав він.
Нагадаємо, один з найбільш фармскладів “Біокон”, де зберігають свою продукцію низка іноземних і вітчизняних виробників ліків, на предмет додержанні ліцензійних вимог Держлікслужба не перевіряла вже протягом 4 років.
Також нагадаємо, у Держлікслужбі визнали, що не перевіряють фармсклади на наявність засобів для безперебійного електропостачання.
Тим часом, експерти попереджають, що у разі віялових відключень електроенергії, ліки, які потребують спеціального температурного режиму зберігання та перебувають на складах, опиняються під загрозою.
І якщо аптечний заклад не забезпечений генератором, який підтримує температуру в холодильнику на випадок відключення електроенергії, то низка медпрепаратів можуть за короткий проміжок часу просто перетворитися на отруту.