Експерт спрогнозувала, що буде з цінами на нерухомість у разі стрімкого росту долара
Київ • УНН
КИЇВ. 8 листопада. УНН. У випадку, якщо гривня "впаде" то вартість “квадрату” у новобудовах може зрости на 2 - 5%. Про це повідомила Вікторія Берещак, головний експерт інформаційно-аналітичного порталу 3m2, передає УНН.
Загалом, експерт прогнозує зростання вартості житла від забудовника, адже зростає вартість будівельно-монтажних робіт і будівельних матеріалів. Однак, вона не виключає і вплив такого чинника, як курсові коливання.
“Я б не стала також виключати відносно раптовий фактор курсових коливань, який наразі може спрацювати до кінця року. Якщо все буде в межах прогнозованого курсу до 30 грн/дол., то ціни, з урахуванням усіх витрат девелоперів, залежно від проекту і його доданої вартості (концепція, локація, інфраструктура), зростуть від 1 до 3%. Проте, якщо долар злетить чи спрацюють якісь суттєві економічні та політичні чинники, можна прогнозувати і зростання в межах 2-5%. Проте, на мою думку, цей сценарій все ж таки менш ймовірний”, - резюмувала експерт.
Вона також додала, що не варто забувати, що забудовники, якщо вони хочуть створити життєздатний проект, вкладають гроші в інфраструктуру, концепцію, розвиток локації — це все так само позначається на вартості квадрату.
Як повідомляв УНН, експерти прогнозують, що вартість нерухомості на первинному ринку продовжуватиме поступово зростати, зокрема, через зростання собівартості будівельних робіт та зростання вартості будівельних матеріалів.
Голова правління - президент ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір, наголосив, що вартість житла має стати одним з головних критеріїв вибору об’єкту для інвестування, адже вартість нижча ринкової - привід насторожитися.
“Якщо потенційний інвестор займається моніторингом цін на ринку — це вже великий плюс. Адже зазвичай просто бачать низьку ціну і біжать купувати, не розмірковуючи, хто там і що. Має насторожити ціна, нижче ринкової. Є головний орієнтир — вартість будівництва квадратного метра, яку вираховує Мінрегіон (зараз Міністерство розвитку громад і територій). На початку року це був показник 13,8 тис. грн, до якого варто додати витрати на проектування, землю, маркетинг тощо. До того ж, працювати без прибутку ніхто не буде. Тож якщо квадратний метр економ-класу коштує, в середньому, близько 18 тис. грн, то продаж такого за 14 може бути сумнівним. Це або компанія, яка хоче зібрати гроші та зникнути, або занадто дешеві (а значить неякісні) матеріали, будівельники тощо”, — пояснив Кушнір.
Президент ХК “Київміськбуд” також додав, що собівартість будівництва постійно росте і тільки за останній рік вона виросла на 30%. Постійно дорожчають будівельно-монтажні роботи, а якщо ще й долар зросте до 30 грн, то це потягне за собою здорожчання і собівартості, і вартості робіт, а отже ціна за квадратний метр також зросте.