Експерт про руйнування аптечних мереж: українців позбавлять доступних ліків
Київ • УНН
КИЇВ. 21 вересня. УНН. Сьогодні вітчизняний споживач має безперешкодний доступ до ліків. Аптек на ринку не мало, і їх діяльність українцям не заважає, а навпаки - допомагає. Про це заявив директор громадської спілки "АПАУ", доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко, коментуючи законодавчу ініціативу (№8591) народних депутатів про скорочення аптечних закладів, передає УНН з посиланням на видання "Аптека".
"Давайте з’ясуємо, чи дійсно усе так погано, коли працюють (аптечні - ред.) мережі? Чи дійсно вони заважають споживачам отримувати ліки за справедливою ціною? Якщо пересічний громадянин з легким нездужанням буде вимушений пройти декілька кварталів до аптечного закладу, замість того, щоб вийти за поріг свого будинку та зайти в аптечний заклад, що розташований поруч з його домом, то, безумовно, це стане відчутним наслідком "вдалої" регуляторної політики.
Нині споживач розуміє, що неподалік розташовані кілька аптек, де він може придбати потрібний препарат та ще й порівняти ціни на нього в різних аптечних закладах. За таких умов громадянин отримує справедливу ціну, якісне обслуговування, гарантії професіоналізму, тому що всі мережеві аптеки намагаються постійно підвищувати якість обслуговування та проводять професійне навчання для персоналу", - пояснив Руденко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи розповіли про свої витрати на ліки і передумали закривати аптеки
За його словами, у мережевих аптеках працюють справжні професіонали, адже великі аптечні підприємства надзвичайно дбають про свій імідж.
"Якщо аптека буде розташована на відстані півкілометра, то до неї потрібно доїхати, адже не всі з легкістю можуть подолати таку відстань. Наприклад, особам з обмеженими можливостями чи людям старшого віку це буде складно зробити. Або якщо потреба в ліках виникла у матері з дитиною, а на вулиці негода? Ці практичні приклади наочно демонструють проблеми, які можуть виникнути в багатьох споживачів у разі ухвалення законопроекту (№8591 - ред.)", - додав експерт.
Крім того, пропонуючи скоротити кількість аптек, законотворці забувають, що аптечні мережі беруть участь у соціальних проектах, які реалізує держава ("Доступні ліки" - ред.).
"До того ж вони реалізують власні корисні соціальні акції. До речі, соціальний маркетинг — дуже популярний спосіб підвищити лояльність споживача до аптечного закладу", - резюмував Руденко.
Нагадаємо, законопроект №8591 пропонує скорочення аптек за географічним принципом. Також документ містить низку норм, реалізація яких призведе до руйнування аптечних мереж та конкуренції на ринку. У підсумку, як попереджають економісти, українці будуть змушені платити за ліки втричі більше.