DOZORRO попереджало про ризики співпраці з фармкомпанією "Амаркорд", що оскандалилася
Київ • УНН
КИЇВ. 11 лютого. УНН. За останні 4 роки українська компанія “Амаркорд” уклала понад 100 договорів на поставку виробів медичного призначення бюджетним установам. “Амаркорд” визнавали переможцем тендерів, попри те, що співпрацювати з нею — справа ризикова, передає УНН з посиланням на дані моніторингового порталу DOZORRO.
Аналізуючи діяльність “Амаркорд” на предмет порушення норм і принципів ЗУ “Про державні закупівлі”, DOZORRO позначив індикатори ризику, які спрацьовували найчастіше:
- технічний учасник;
- переможець не знижував ціну в аукціоні;
- системний учасник був дискваліфікований.
Незважаючи на це вітчизняні медустанови віддавали “Амаркорд” перемогу в багатьох, мільйонних тендерах. Так, наприклад, ігноруючи ризик DOZORRO “технічний учасник”, департамент охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації уклав з “Амаркорд” договір на постачання витратних матеріалів для проведення нейрохірургічних втручань на суму 2,1 млн грн.
Всупереч індикатору “переможець не знижував ціну в аукціоні”, КНП “Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії” Закарпатської облради уклав з “Амаркорд” договір на поставку медичного обладнання на суму 1,3 млн грн.
А державна установа “Національний науковий центр “Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеско” НАМН України уклало з “Амаркорд” договір на поставку виробів медичного призначення для проведення інтервенційних втручань на суму 3 млн грн при ризик-індикаторі “системний учасник був дискваліфікований”.
В цілому індикатори ризику спрацьовували в 33 тендерах, де переможцем ставав “Амаркорд”.
Як стало відомо раніше, “Амаркорд” підробляв інвойси постачальника медпродукції — американського Boston Scientific і умисне завищував ціни на тендерах. За 5 років “Амаркорд” заробив на бюджеті 200 млн грн, що майже вдвічі перевищує реальну вартість поставленого ним продукції.
Детальніше тут.