Долар зупинився, євро продовжує дешевшати: аналітики КИТ Group розповіли, що далі буде з курсом

Долар зупинився, євро продовжує дешевшати: аналітики КИТ Group розповіли, що далі буде з курсом

Київ  •  УНН

 • 16007 перегляди

Read in English

Підвищення податкового навантаження на банківські вклади та бізнес може стати потужним драйвером для дестабілізації курсу гривні внаслідок зростання попиту на валютному ринку.

Це прогнозують аналітики одного із найбільших українських операторів ринку обміну валют КИТ Group, пише УНН.

"Зміни підвищать податкове навантаження на заощадження та ще більше знизять і без того не дуже привабливу дохідність банківських вкладів. Українці змушені будуть шукати альтернативні способи збереження грошей із мінімальними податковими зобов'язаннями, що може стати драйвером переведення заощаджень із банківських депозитів у готівкову валюту або навіть у криптоактиви", - прокоментували експерти.

Підвищення ставок оподаткування для бізнесу також може викликати сплеск попиту на валюту, зокрема через збільшення готівкових операцій внаслідок прогнозованої часткової тінізації бізнесу та/або окремих бізнес-операцій.

"Обидва фактори можуть мати значний вплив на збільшення попиту на валюту та масштаби її тіньового обігу, що може внести розбалансування у валютний ринок. Утім, ці фактори не проявляться одномоментно через значну інерцію у сфері депозитів і бізнесу, які демонструють статистично значущі ефекти з інтервалом у декілька місяців", -  підкреслили аналітики КИТ Group.

Хоча, за їхнім твердженням, зараз курс гривні стабілізувався та навіть дещо зміцнюється щодо найбільш популярних валют, таких як долар США та євро. Курс долара протягом жовтня залишався відносно стабільним із незначними коливаннями на рівні 41,11-41,5 грн/$. Поки що немає вагомих факторів, які можуть змінити цю ситуацію в короткостроковій перспективі. До кінця року зберігається прогноз курсу близько 42 грн/$. Курс євро також знижується до 45,05-45,63 грн/€ після досягнення піку 45,63-46,22 грн/€. Спреди між курсами купівлі та продажу валют зберігають відносну стабільність, що, на думку аналітиків КИТ Group, свідчить про досягнення ринкової рівноваги між офіційним і реальним обмінним курсом, який фіксується в операторів ринку.

За прогнозом КИТ Group, долар у короткостроковій перспективі збереже відносно стабільні позиції, а от від євро аналітики очікують "продовження нисхідного курсового тренда у перспективі щонайменше до місяця з можливими незначними коливаннями, що залежать переважно від зовнішніх факторів. Український валютний ринок не має впливових драйверів для зміни нисхідного тренда євро".

Одним із вагомих факторів забезпечення подальшої довгострокової підтримки економічної та валютної стабільності в Україні буде погоджена країнами G7 програма фінансування на 50 млрд доларів. "Це рішення поповнює перелік стабілізуючих факторів, чисельність яких поки що перевищує чисельність факторів ризику для курсової стабільності", - зазначили в КИТ Group.