Дівчинка, яку вважали загиблою в Аушвіці, знайшлася живою через 81 рік

Дівчинка, яку вважали загиблою в Аушвіці, знайшлася живою через 81 рік

Київ  •  УНН

 • 21110 перегляди

Read in English

Дослідники знайшли в США 86-річну Гертруду Стрікс, яку вважали загиблою в Аушвіці. Її батько передав 5-річну доньку незнайомій жінці перед депортацією в 1944 році, що врятувало дівчинці життя.

Десятиліттями сліди Гертруди були пов'язані лише з її батьком, Ісидором Стріксом, польським громадянином єврейського походження, який був депортований і помер у в'язниці. Але доля маленької Труді відійшла від трагічної долі її батька, і вона була врятована. Про це з'ясувалося через 81 рік.

Передає УНН із посиланням на Ansa.

Усі вважали, що Гертруда загинула в Аушвіці, як і багато дітей, яких поглинув смертельний механізм таборів знищення, що вбивав насамперед найбеззахисніших. Тим не менш пошуки дівчини тривали десятиліттями. 

Через 81 рік Гертруду повернуло до життя дослідження проєкту The Right Civic (Il Civico giusto). 

Image

Довідково

Проєкт має на меті розкрити історії солідарності та мужності у фашистській Італії часів расових законів.

"Завдяки нашому дослідженню нам вдалося знайти Труді в США і познайомити її з родиною, яка її врятувала", - розповіла в інтерв'ю агентству ANSA історик Марія Грація Ланчеллотті.

Виявилося, що батько Гертруди, Ісидор Стікс довірив дівчинку невідомій жінці за кілька хвилин до того, як його депортували до окупованого нацистами Риму. Ця жінка згодом втекла до США.

  І саме в Регіна Коелі Марчелла в лютому 1944 року Марчелла взяла під свій контроль життя Труді, якій було всього 5 років. Батька Гертруди, Ісидора мали відвезти до Фоссолі, і з вантажівки він зміг лише передати маленьку дівчинку тому невідомому.  

Труді не говорить жодного слова по-італійськи, Марчелла не розуміє по-польськи, але вона поповнює свою сім’ю третьою, маючи вже двох дітей. Маленька дівчинка залишається в цій родині, яку їй подарувала доля, до червня.

Потім її матері Фанні вдається дізнатися в єврейської громади Риму, де знаходиться її дочка, і відправляється за нею. Місяць живуть у полоні в монастирі.

Тоді порятунок: вони серед тисячі біженців, яким на борту корабля Гіббонс, що вирушив із Неаполя 20 липня 1944 року, вдалося дістатися до США й залишитися в таборі для біженців Освего.

Труді все ще живе в США і має сина на ім'я Браян. Їй 86 років, і вона жива завдяки солідарності, а також фатальності подій, які визначили стільки життів у ті нелюдські роки. 

Нагадаємо

УНН передавав, що музей Аушвіц-Біркенау не запросив представників Росії на 80-ту річницю визволення табору 27 січня 2025 року. Причина - агресія Росії в Україні та нерозуміння цінності свободи.

Померла пенсіонерка-неонацистка Урсула Гавербек, яка заперечувала Голокост21 лист. 2024, 12:46 • 18198 переглядiв