Дітям на інклюзивному навчанні планують надати персональних асистентів

Дітям на інклюзивному навчанні планують надати персональних асистентів

Київ  •  УНН

 • 31008 перегляди

КИЇВ. 10 лютого. УНН. Міністерство соціальної політики планує запровадити послугу соціального супроводу дітей з інвалідністю під час інклюзивного навчання. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу відомства.

"Мінсоцполітики спільно з МОН проведуть апробацію проекту державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання з 17 лютого до 17 червня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

За інформацією міністерства, до тестування послуги залучені 19 закладів, установ та організацій, у тому числі закладів соціального захисту населення, освіти, громадських організацій Вінницької, Дніпропетровської та Харківської областей.

"Послуга щодо надання асистента дитині з інвалідністю на період навчання базується на принципах адресності та індивідуального підходу. Процедура отримання послуги досить проста. Підставою для отримання соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання за рахунок бюджетних коштів є рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення", - йдеться у повідомленні.

Так, батькам чи законним представникам дитини треба отримати висновок Інклюзивно-ресурсного центру та написати заяву на керівника обраного закладу освіти, який самостійно звертається з клопотанням до місцевого органу влади.

"Соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання надається асистентом дитини після оцінювання її індивідуальних потреб, складання індивідуального плану та укладення договору між керівником надавача послуг та одним із батьків дитини", - повідомили у Мінсоцполітики.

За інформацією відомства, асистент допомагає дитині у самообслуговуванні, підтримує у спілкуванні і комунікаціях, організовує харчування, пересування, забезпечує безпеку та спостереження за станом здоров’я, сприяє проведенню дозвілля та організовує денний відпочинок.

"Після апробації проект державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання буде доопрацьовано з урахуванням реальної практики для впровадження його на усій території України", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, за інформацією МОН, у 2018-2019 навчальному році інклюзивне навчання проводилося у 3790 закладах загальної середньої освіти.