"День бабака" в ТКГ: Росія 148-й раз спробувала підмінити сторони конфлікту - Гармаш
Київ • УНН
КИЇВ. 2 лютого. УНН. Під час засідання політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, Росія знову спробувала підмінити сторони конфлікту, заявивши, що ОРДЛО є "другою стороною в конфлікті з Україною". Про це написав представник окремих районів Донецької області в Тристоронный контактній групі в Мінську Сергій Гармаш у себе в Facebook, передає УНН.
Цитата:
"На робочій групі Мінської ТКГ з політичних питань сьогоднішній День бабака повністю виправдав свою репутацію. 148 засідання Росія намагається підмінити сторони конфлікту, заявляючи, що не вона, а ОРДЛО є "другою стороною в конфлікті з Україною". Спроба підмінити сторону конфлікту, а відповідно і переговорів, проявляється навіть у свідомій (не можуть же провалами в пам'яті страждати одночасно всі представники РФ...) підміні поняття "Тристороння контактна група" на неіснуючу "Контактну групу", "ОРДЛО" на відсутній в мінських документах "Донбас", - написав Гармаш.
Деталі
За словами українського представника, на сьогоднішній зустрічі, представник РФ "договорився до того, що назвав "перевищенням повноважень" заяву керівника української делегації в підгрупі Андрія Костіна, який нагадав, що саме Росія є другою стороною конфлікту з Україною...".
Контекст
Як повідомляв УНН, на цьому тижні заплановані чергові засідання Тристоронньої контактної групи. Зокрема, сьогодні має відбутися відеоконференція робочих груп з питань безпеки, гуманітарної, економічної, політичної.
Завтра, 3 лютого - відеоконференція спільного засідання Тристоронньої контактної групи.
Порядок денний включає такі питання як:
- імплементація Мінських угод і підсумків Паризького саміту;
- забезпечення безпеки в зоні конфлікту, дотримання режиму припинення вогню, розведення сил і засобів, включаючи узгодження нових ділянок розведення; оновлення плану розмінування;
- продовження розробки плану спільних кроків;
- відновлення роботи КПВВ і відкриття нових в н.п. Золоте і Щастя; обмін утримуваними особами; повний і безумовний доступ міжнародних організацій;
- відновлення соціально-економічних зв'язків через лінію розмежування.