Блокада польського кордону вплинула, але економіка України показала зростання у листопаді - Мінекономіки
Київ • УНН
Попри блокаду польсько-українського кордону польськими автоперевізниками в листопаді, економіка України зросла приблизно на 4%. Зростання з січня по листопад 2023 року оцінюється на рівні 5,5% порівняно з попереднім роком.
Блокування польськими перевізниками на кордоні у листопаді стало основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників-імпортерів автомобільним транспортом. Утім економіка України продовжує зростати навіть попри блокаду. За попередніми оцінками Мінекономіки, зростання ВВП у листопаді 2023 року, порівняно з листопадом минулого року, становить близько 4% (±2%), повідомили у середу у Міністерстві економіки, пише УНН.
Деталі
У підсумку за січень-листопад 2023 року зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
"У листопаді 2023 року майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників, залежних від імпортної сировини при доставці продукції автомобільним транспортом. Водночас, робота Українського морського коридору дозволила частково компенсувати втрати в економіці внаслідок блокади польсько-українського кордону", - сказала перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.
З її слів, передусім цим скористались виробники аграрної і металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники.
"За нашими оцінками, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП, і у підсумку, за попередніми оперативними оцінками Мінекономіки, спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%", - зазначила Свириденко.
Також у листопаді, як повідомляється, уповільнилося зростання споживчих цін – до 0,5% за даними Держстату (після 0,8% у попередньому місяці). Загалом річні темпи інфляції і далі сповільнювалися – з 5,3% у попередньому місяці до 5,1% у листопаді. Це навіть менше ніж в деяких країнах ЄС. Так, за даними Євростату, у листопаді споживча інфляція в річному обчисленні в Чехії – 8%, Угорщині – 7,7%, Ісландії – 7,4%, Словаччині/Румунії – 6,9%, Польщі – 6,3%, Хорватії/Болгарії – 5,5%.
"Наразі помірна динаміка зростання споживчих цін є співставною із рівнем інфляції в європейських країнах, чиї економіки не зазнають шоків війни. Це додаткове підтвердження цілісності і стабільності функціонування вітчизняної економіки. Поточний інфляційний тренд та чинники, що його формують, свідчать про виправданість очікувань щодо низької інфляції", - підсумувала Свириденко.
ВВП України зростає другий квартал поспіль - Держстат11 груд. 2023, 14:49 • 29714 переглядiв