Близько 600 громадян України щодня доставляють до РФ для отримання паспортів - Денісова
Київ • УНН
КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Близько 600 громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областях, щодня доставляють до РФ для отримання паспортів. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова, передає УНН.
“Попри складну епідемічну ситуацію здійснюється активна паспортизація населення. Близько 600 громадян України щодня спецрейсами доставляються до пунктів видачі паспортів в Російській Федерації. Також продовжуються інтеграційні процеси з РФ та мілітаризація дітей”, — зазначає вона.
Так, Денісова звертається до ООН та ОБСЄ з проханням забезпечити моніторинг дотримання прав і свобод жителів тимчасово окупованих територій Донбасу.
“Прошу Матільду Богнер, Голову Моніторингової місії ООН з прав людини та Яшара Халіта Чевіка, Голову спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у рамках мандату забезпечити моніторинг дотримання прав і свобод жителів тимчасово окупованих територій Донбасу в умовах пандемії COVID-19”, — додає Омбудсмен.
Окрім того, вона звертається до Голови української делегації ТКГ у Мінську Леоніда Кравчука та Червоного Хреста.
“Звертаюся з проханням до Голови української делегації ТКГ у Мінську Леоніда Кравчука порушити зазначені проблемні питання на найближчому засіданні задля їх вирішення та забезпечення прав і свобод місцевих жителів тимчасово окупованих територій Донбасу. Закликаю представників обласних організацій Товариства Червоного Хреста у Донецькій та Луганській областях вжити всіх можливих заходів задля забезпечення населення необхідними медичними препаратами для лікування COVID-19 та засобами індивідуального захисту”, — додає Денісова.
Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявляв, що українці, які сьогодні проживають на окупованому Донбасі, асоціюють себе з російською національністю та мають російське громадянство, будуть мати право після деокупації залишатись на цих територіях у статусі іноземців.