Без здорожчання опалення і без пені за борги: Шмигаль у ВР звітує по тарифах
Київ • УНН
КИЇВ. 26 січня. УНН. Тарифи на тепло і гарячу воду не будуть підвищуватися до кінця опалювального сезону, а за січень громадянам не нараховуватимуть пеню за невчасно сплачені рахунки. Про це заявив під час виступу у сесійній залі ВР Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає кореспондент УНН.
Цитата:
“Тарифи на тепло і гарячу воду підвищуватися до кінця опалювального сезону не будуть. Після консультацій з урядом і нардепами НКРЕКП обмежив тариф на розподіл газу на рівні 1,79 коп. за кубометр”, — сказав Шмигаль.
Деталі
Уряд спільно з парламентським комітетом ініціює ухвалення законопроекту про можливість укрупнення облгазів, введення спецрахунків та введення тимчасових адміністрацій, що дисциплінує ринок розподілу газу і не дозволить монопольно підвищувати ціни.
“Штрафи чи пеня за невчасно сплачені за газ та тепло за січень не будуть нараховуватися до людей, є така ініціатива урядова, ми приймемо її на найближчому засіданні”, — додав Шмигаль.
Доповнення
Раніше Шмигаль заявляв, що Кабінет міністрів України вирішив розробити річний газовий продукт і зафіксувати ціну на газ для населення на рік. При цьому верхня межа ціни газу фіксується на рівні не вище 6,99 грн за кубічний метр, вона діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто як мінімум до квітня.
Також НКРЕКП здешевила розподіл газу до 1,79 грн за куб - для 14 газзбутів.
Цьому передувало те, що з 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.
18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.
Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції. Також варто зазначити, що під час “термінового” вирішення питання “тарифної кризи” раніше представники влади випускали з уваги тарифи на тепло та гарячу воду.
Також з січня скасували пільговий тариф на електроенергію. Українцям з великими платіжками за світло збираються "роздати" 1,4 млрд грн - як компенсацію.
При цьому ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.