Попався на гачок у WhatsApp: фінансист сподівався на дивіденди від крипти на $47 млн, але тепер проведе 24 роки у в'язниці

Попався на гачок у WhatsApp: фінансист сподівався на дивіденди від крипти на $47 млн, але тепер проведе 24 роки у в'язниці

Київ  •  УНН

 • 23619 перегляди

Read in English

Гендиректор банку в Канзасі перевів $47 млн банківських коштів на фейкові криптогаманці після шахрайської схеми у WhatsApp. ФБР вдалося повернути лише $8 млн, а банкіра засудили до 24 років ув'язнення.

Генеральний директор популярного в штаті Канзас (США) Heartland Tri-State Bank, став жертвою шахрайства, що почалося з простого повідомлення у WhatsApp. Пише УНН із посиланням на NBC News та EL PAÍS.

Довідка

53-річний Шан Хейнс, директор невеликого банку в Канзасі, став жертвою "Pig butchering" - витонченого шахрайства з криптовалютою.

У 2022 році у переписці в WhatsApp, відправник запропонував фінансисту вигідну можливість інвестувати в крипто-гаманець із дуже привабливою прибутковістю.

Система була простою у використанні — вона працювала через додаток і включала криптовалюти.

Довідка

Шахрайства, пов'язані з "Pig butchering" (Обробленням свиней), зазвичай передбачають участь шахраїв, які спонукають жертв вкладати гроші, обіцяючи значний прибуток, а потім зникають із грошима.

Як здійснювалась афера

По суті, Хейнс вклав власні гроші у фальшиві криптовалютні інвестиції.

Згодом він почав "позичати" гроші з інших джерел: з фондів церкви, яку Хейнс регулярно відвідував; потім з фондів коледжу однієї з його дочок і, починаючи з 2023 року, з Tri-State Bank, де він працював. Це відбувалось переказами по 1 або 2 мільйони доларів за раз, і навіть змушувало співробітників банку обходити ліміти, встановлені самим банком, щоб здійснити перекази, яких вимагав топ-менеджер банку.

Біткоїн різко піднявся вище $89 000: що спричинило рекордне зростання криптовалюти12 лист. 2024, 08:18 • 21574 перегляди

Так 53-річний чоловік зробив перекази на 6,7 мільйона і ще один на 10 мільйонів доларів. Ці суми він перевів на свою шахрайську діяльність.

Image

Спільники запевнили Хейнса, що його інвестиції принесуть величезні дивіденди, а йому потрібно лише вкласти більше грошей, щоб повернути те, що він вже вклав.

Схему розсекретив фіндиректор, а ФБР розкрило шахрайство  

Розкрити аферу, що призвело до державного розслідування, яке розкрило весь масштаб шахрайства, допомогла пильність фінансового директора банку.

Виманили у підприємця 250 тис. доларів у криптовалюті: правоохоронці викрили злочинну групу вимагачів2 вер. 2024, 12:07 • 21027 переглядiв

Відповідно до судових документів, Хейнс організував складну схему, за якою він перевів понад 47 мільйонів доларів із коштів банку на численні криптовалютні рахунки, контрольовані третіми особами.

Image

ФБР повернуло $8 млн із $47 млн, вкрадених шляхом злому криптогаманця, задіяного в афері. У серпні Хейнса було засуджено до 24 років і п'яти місяців ув'язнення після визнання його винним у розкраданні.

Ошукали вкладників на майже 14 мільйонів гривень: викрито аферистів, які торгували квартирами без документів1 лист. 2024, 12:29 • 13868 переглядiв