Axios: Байден віддав ключову посаду в енергетиці головному супротивнику "Північного потоку-2"
Київ • УНН
КИЇВ. 9 серпня. УНН. Президент США Джо Байден призначив запеклого противника “Північного потоку-2” Амоса Хохштейна спецпредставником Держдепартаменту з питань енергетики. Про це повідомляє Axios з посиланням на джерела, знайомі з таким рішенням, передає УНН.
Деталі
Як зазначає видання, Хохштейн був одним з основних противників будівництва “Північного потоку-2”. Головним пріоритетом чиновника на посаді повинна стати реалізація американо-німецької угоди по трубопроводу.
Джерела, які знають Хохштейна, здивовані, що він погодився взяти на себе роботу, яка здається, суперечить його репутації і позиції, що полягає в тому, що трубопровід являє собою “екзистенційну кризу, з якою стикається Україна”. Сам чиновник коментувати своє призначення відмовився.
“Вони намагаються приховати цю жахливу угоду за його авторитетом в надії, що вона змусить людей забути, наскільки погана ця угода”, — сказало джерело, яке працювало з Хохштейном з питань енергетики і поважає його як стійкого опонента по трубопроводах.
Джерело, близьке до процесу і президента України Володимира Зеленського, сказав Axios, що “Київ сподівається, що (призначення Хохштейна) є визнанням того, що політика на сьогоднішній день не увінчалася успіхом, і що це призначення призведе до реального поліпшення курсу, а не буде “вітриною”.
Інше джерело, знайоме з процесом, сказало Axios, що “відверто добре мати когось, хто глибоко підозріло ставиться до проекту і намірів Росії, тому що він буде докладати всіх зусиль, щоб реалізувати ефективну стратегію регулювання загрозою”.
Додамо
З 2014 по 2017 рік Хохштейн служив спецпредставником Держдепартаменту з міжнародних енергетичних питань, курирував зовнішню політику США в галузі енергетики і консультував Байдена з глобальних енергетичних питань.
Він був призначений в наглядову раду українського “Нафтогазу” в 2017 році, де працював над антикорупційними реформами.
Під час перших слухань у справі про імпічмент колишнього президента Трампа, колишня помічниця президента Фіона Хілл заявила, що Хохштейн був одним з тих, хто першим попередив її про масштаби тіньової політики Трампа.
У 2020 році Хохштейн оголосив про свій відхід з ради директорів Нафтогазу, пославшись на те, що український уряд відступив в боротьбі з корупцією.
Довідка
Газопровід “Північний потік-2”, який повинен з’єднати Росію і Німеччину по дну Балтійського моря, планували добудувати в 2019 році. Однак через санкції США проти виконавців та партнерів проекту його реалізація загальмувалася. Зараз перша нитка труби вже завершена, у “Газпромі” заявляли, що газ пустять вже в цьому році.
В кінці травня президент США Джо Байден заявив, що введення нових санкцій проти “Північного потоку-2” непродуктивно з погляду вибудовування відносин з Європою, до того ж проект вже практично завершено.
У Німеччині застерегли від використання “Північного потоку-2” проти України.
21 липня Сполучені Штати і Німеччина досягли угоди по будівництву російського газогону “Північний потік-2” в Європу, без введення подальших санкцій США.
США і Німеччина оприлюднили спільну угоду про завершення будівництва “Північного потоку-2”, де обіцяють підтримку суверенітету і незалежності України. Документ називається “Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей”.
Після цього в спільній заяві міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау зазначили, що відмова від спроб зупинити запуск газопроводу “Північний потік-2” створив додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України і Центральної Європи.