
Армія Судану відбила аеропорт Хартума у воєнізованих формувань
Київ • УНН
Суданська армія відбила аеропорт Хартума у Сил швидкої підтримки та оточила їх на південь від столиці. Війна призвела до загибелі десятків тисяч і переміщення понад 12 мільйонів людей.
Суданська армія заявила, що відбила аеропорт Хартума у Сил швидкої підтримки (RSF) і оточила воєнізовані формування на південь від столиці в середу, повідомляє AFP, пише УНН.
Деталі
Армія, яка воює з RSF з квітня 2023 року, "повністю очистила" аеропорт від воєнізованих бійців, які перебували всередині, повідомив агентству AFP її представник Набіль Абдалла.
Захоплення сталося наступного дня після того, як армію звинуватили в одному з найсмертоносніших авіаударів за всю війну, у результаті якого загинуло щонайменше 270 людей на ринку в західному регіоні Дарфур, за словами очевидців.
Після того, як у п'ятницю вони відвоювали президентський палац, армія увірвалася в центр Хартума, захопивши державні установи, захоплені на початку війни силами RSF.
"На півдні столиці наші сили оточили стратегічний район Джебель Авлія з трьох напрямків: півночі, півдня і сходу", - повідомило AFP військове джерело, додавши, що на "всіх напрямках неухильно наступають".
"Залишки ополчення RSF тікають" через Білий Ніл по мосту Джебель Авлія, сказав він.
Міст - єдиний, по якому воєнізовані формування виходять з району, він зв'язує їх з позиціями на захід від міста, а потім з опорними пунктами в Дарфурі.
Цього тижня очевидці та активісти повідомили про те, що бійці RSF в Хартумі відступають на південь, нібито в бік Джебель Авлія.
RSF не відразу відповіли на запит про коментар.
Доповнення
З квітня 2023 року війна забрала життя десятків тисяч людей, виселила понад 12 мільйонів і створила найбільші в світі кризи голоду і переміщення.
Вона також розділила країну на дві частини: армія утримує схід і північ, а RSF контролює майже весь Дарфур і частини півдня.
За даними ООН, понад 3,5 мільйони людей були змушені втекти зі зруйнованої війною столиці.
Сполучені Штати ввели санкції як проти командувача армією Абделя Фаттаха аль-Бурхана, так і проти його колишнього заступника, командувача RSF Мохамеда Хамдана Дагло, звинувативши останнього саме в геноциді в Дарфурі.
У вівторок Організація Об'єднаних Націй висловила серйозну тривогу у зв'язку з "триваючими нападами на мирних жителів" по всій країні, включаючи понеділковий авіаудар по місту Тора в Північному Дарфурі та артилерійський обстріл RSF мечеті в Хартумі в неділю.
Аналітики попереджають про практику нападів RSF на мирних жителів як помсту, у той час як армія звинувачується в тому, що дозволяє своїм союзним угрупованням переслідувати мирних жителів, які, як вважають, співпрацювали з RSF.