Агента Коноплянки запідозрили в ухиленні від сплати податків
Київ • УНН
КИЇВ. 27 лютого. УНН. Іспанські податківці підозрюють агента Фалі Рамадану в ухиленні від сплати податків і “відмиванні” грошей, передає УНН з посиланням на sport.ua
Так, податківці підозрюють Рамадані і його партнера Ніколу Данджанака в тому, що вони займалися фіктивним роботою на трансферному ринку футболістів зі Східної Європи.
Повідомляється, що мова йде, в основному, про гравців з Сербії та Румунії, яких Рамадані і Данджанак фіктивно працевлаштовували в кіпрських клубах, а звідти — вигідно перепродували в топові європейські клуби, в тому числі — іспанські.
Відзначається, що футболісти лише номінально значилися в кіпрських командах, не беручи участь в іграх. Іспанські правоохоронці кажуть, що така схема дозволяла агентам йти від сплати податків в Іспанії.
Також, за даними видання, агент Фалі Рамадану пов’язаний з компанією Lian Sports, клієнтом якої є українець Євген Коноплянка.
Як писав УНН, в податкових злочинах раніше були звинувачені такі зірки світового футболу, як Кріштіану Роналду, Ліонель Мессі, Неймар, Лука Модріч і інші. Популярність і статус не полегшують їх долі в рамках проведених розслідувань. Серед судових вироків є навіть умовні тюремні ув’язнення (був засуджений Мессі).
Суворіше інших до футболістів відносяться саме іспанські органи податкової поліції, що пояснюється місцевим законодавством. Там гранично уважні до офшорного фінансування гравців і ретельно перевіряють компанії з реєстрацією на Кіпрі та інших офшорних зонах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стала відома реальна зарплата півзахисника “Динамо”
При цьому, кардинально інша ситуація спостерігається в Україні. Вітчизняні ЗМІ неодноразово писали про факти ухилення від повного оподаткування з боку столичного клубу “Динамо”. ФК платить своїм гравцям офіційні заробітні плати на рівні всього 20 до 30 тис. грн, в той час як реальні — налічують кілька десятків тисяч євро щомісяця.
Останні надходять з рахунків офшорних компаній, що офіційно визнали і в самому “Динамо”.
Різниця між “білими” і “офшорними” гонорарами киян обчислюється в мільйонах євро, що, на думку окремих експертів, і призводить до значної мінімізації податкових відрахувань.
Наприклад, якщо ФК “Шахтар” (Донецьк) у 2017 році сплатив до бюджету 83,7 млн грн податку на додану вартість і потрапив до рейтингу найбільших платників податків України, то ФК “Динамо” (Київ) перерахував тоді в бюджет всього лише близько 2 , 5 млн грн зазначеного податку.
Президент ФК “Динамо” Ігор Суркіс після чергового розслідування журналістів на цю тему, пообіцяв опублікувати дані про зарплати своїх футболістів, але зроблено цього так і не було.
Додамо, що за оцінками експерта з питань соціальної політики Андрія Павловського, за останні кілька років столичний клуб міг ухилитися від сплати податків (через офшорні зарплати) на суму більш ніж 400 млн грн.