Афера у 600 млн на "Глибоководному випуску" почалася з підробки документів – деталі слідства

Афера у 600 млн на "Глибоководному випуску" почалася з підробки документів – деталі слідства

Київ  •  УНН

 • 221050 перегляди

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Для запобігання руйнуванню Хаджибейської дамби на Одещині, міськвиконком Одеси у 2010 році вирішив будувати споруди по обробці осаду і системи відводу очищених вод від станції біологічної очистки "Північна". Проект під назвою "Глибоководний випуск" (ГВ) і вартістю майже 600 млн грн віддали компаніям Руслана Тарпана – ексдепутата Одеської міської ради.

З плином років, ГВ так і не запрацював. На ньому розікрали мільйони, а Тарпан зі спільниками отримали статус підозрюваних осіб. Ба більше – як пізніше виявило слідство, навіть сам проєкт початкових будівельних робіт "Глибоводного випуску" був підробним, передає УНН з посиланням на ухвалу суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деталі справи Тарпана: вартість норвезьких труб для "Глибоководного випуску" завищили приблизно у 6 разів

Цитата

“Під час досудового розслідування виявилося, що проект під назвою "Проведення першочергових робіт будівництва системи стічних вод від станції біологічної очистки "Північна" у м. Одесі на об'єкті "Глибоководний випуск" ніколи не розроблявся та замовником такого проекту ніхто не виступав. Вказаний проект було виготовлено шляхом підроблення документів іншого проекту під назвою "Будівництво глибоководного випуску стічних та каналізаційних вод від СБО " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", – ідеться в ухвалі.

Там наголошується, що у справі стосовно підробки документів фігурують і чиновники вищого рангу, зокрема  тодішній заступник міністра регіонального розвитку та будівництва України.

“Слідством установлено, що Науково-технічна рада Міністерства регіонального розвитку та будівництва України прийняла рішення від 11.02.2010 за підписом колишнього заступника міністра регіонального розвитку та будівництва України, яким було схвалено всі технічні рішення цього підробленого проекту.

При цьому, підтвердження розроблення та направлення вказаного проекту до Мінрегіонбуду не встановлено. На підставі рішення № 9 від 11.02.2010, розпорядженням Кабінету Міністрів України № 2255 від 15.12.2010 затверджено вищевказаний підроблений проект на 6 черг будівництва загальною кошторисною вартістю 585 000, 044 тис. грн”, – повідомляється в документі.

Додамо

Після публікації цієї новини, на сайті компанії "Інкор груп" з’явилося повідомлення, в якому стверджується, що станцію вони добудували.

Однак не вказали, коли саме завершили і запустили її не в тестовому, а в робочому режимі роботи.

Натомість, у своєму релізі "Інкор груп" стверджує, що тестовий запуск станції буцімто відбувся 26 червня.

Водночас документи Татарбунарської міськради, які передбачають ще додаткове виділення 350 тис грн на добудову станції, датовані 2 серпня, тобто за тиждень після нібито завершення її будівництва.

Нагадаємо

У справі про розкрадання коштів на проекті “Глибоководний випуск” Руслан Тарпан оголошений у розшук.

Крім того, щодо нього застосовано заочний арешт та очікується старт процедури екстрадиції.

В Україні Тарпану може загрожувати до 12 років ув’язнення.