6 липня: Міжнародний день Дніпра, Всесвітній день кардіолога, мусульманський Новий рік

6 липня: Міжнародний день Дніпра, Всесвітній день кардіолога, мусульманський Новий рік

Київ  •  УНН

6 липня 2024, 03:19  •  132537 перегляди

Read in English

У першу суботу липня в рамках святкування Міжнародного дня Дніпра відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності про потенційне зникнення найбільшої річки України через 300 років, якщо не вжити заходів для її збереження.

Сьогодні, у першу суботу липня, відбуваються різноманітні заходи з нагоди Міжнародного дня Дніпра, пише УНН.

Перші письмові свідчення про Дніпро залишив Геродот у своїх описах Скіфії, датованих 450 роком до нашої ери. Давньогрецький історик бачив ріку повноводною, з чистою й смачною водою, з безліччю риби, а Дніпрові береги описав як  родючі поля та багаті пасовища для худоби з високими травами.

Людська діяльність, особливо у ХХ столітті, негативно вплинула на екосистему найбільшої річки України.

Особливо сильно екостистема Дніпра постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та варварського підриву російськими окупантами греблі Каховської ГЕС.

Деякі науковці вважають, що Дніпро повністю може зникнути через 300 років. Для того, щоб цього не допустити і була започаткована сьогоднішня подія. повну загибель Дніпра приблизно через 300 років, якщо не почати вживати заходів щодо його відновлення вже сьогодні.

Своє професійне свято шостого липня відзначають усі кардіологи світу.

Кардіологія – це один з найважливіших напрямків сучасної медицини. За статистикою близько 90% усіх захворювань на Землі пов’язані із роботою серцево-судинної системи.

Та, незважаючи на новітні методики лікування, сучасні технології, професіоналізм кардіологів, на жаль, саме серцево-судинні захворювання вже багато років є лідерами по смертності серед людей як на нашій планеті, так і безпосередньо в Україні.

Щороку від них та пов’язаних із ними хвороб на Землі помирають до 17 мільйонів людей. В Україні ця цифра коливається в межах 400-500 тисяч смертей у рік.

Також шосте липня вважається Днем народження долара. Саме цього дня у 1785 році Континентальний конгрес США проголосив, що саме долар стане національною валютою країни. Таким чином сполучені Штати стали першою країною в світі, де національна валюта отримала назву "долар".

У 1792 році був створений Філадельфійський монетний двір, де чеканили перші американські долари. Зовнішній вигляд паперового долара постійно змінювався.  На початку ХХ століття на доларах дозволили друкувати портрети, але тільки померлих людей. Свій сучасний вигляд долар отримав в 1928 році.

Ще сьогодні можна долучитися до Всесвітнього дня поцілунку. Це свято з’явилося у Великій Британії у ХІХ столітті, і згодом набуло популярності у багатьох країнах світу.

Поцілунок – це не тільки задоволення, а ще й процес взаємного підвищення імунітету, адже під час дотику вустами від однієї до іншої передається понад 200 видів різноманітних бактерій.

Поцілунок позитивно впливає на стан здоров’я людини. Він сприяє збільшенню пульсу та покращенню кровообігу. В результаті це підвищує загальний тонус людини.

У 1981 році виникла наука про поцілунок - філематологія.

З 1995 року кожної першої суботи липня відзначається Міжнародний день коооперативів.

Вважається, що перший кооператив засновали у 1944 році 28 робітників ткацької фабрики у Великій Британії. Вони вирішили об’єднати свої фінансові ресурси для придбання продуктів харчування – цукру, муки, крупи та масла.

Нині до кооперативного руху залучено близько 300 мільйонів жителів нашої планети.

В ніч з шостого на сьоме липня мусульмани зустрічають Новий рік.

Мусульмани ведуть літочислення від Хіджри, тобто переселення пророка Мухаммеда та перших мусульман до Медіни з Мекки у 622 р. н. е.

Рік у мусульман триває менше на 11-12 днів, ніж у християнських народів, а кожна нова доба настає після заходу сонця, оскільки використовується місячний  календар. Тому дата початку Нового року є змінною - вона співпадає з початком місяця Мухарам і щороку визначається за астрономічними розрахунками.

Мусульмани не зустрічають Новий рік масовими заходами. Напередодні Нового року згадують померлих родичів, а в день його настання чоловіки йдуть у мечеть слухати проповідь. Так починається місячний період обов’язкового суворого посту.

За церковним календарем сьогодні день пам’яті преподобного святого Сісоя Великого.

З юних років він вирішив присвятити своє життя служінню Господу та прийняв чернечий постриг.

Сісой був відомий своїм аскетизмом, практично весь час проводив у молитвах, мав дар зцілення.

Іменини шостого липня святкують Сергій, Анатолій, Валентин, Марта, Уляна.